Аналітика
Погляд на кризу в Україні. Тристоронній підхід
5 жовтня 2017, 15:25
автор: Альона Гетьманчук, Леонід Літра, Сергій Солодкий

Дослідження є результатом спільних зусиль трьох команд експертів з Румунії, Молдови та України. Головною метою було сформувати вичерпну картину можливих сценаріїв розвитку ситуації, щоб підготувати до них відповідні інституції та осіб, які приймають рішення.

Загалом, було визначено такі сценарії:

– на короткостроковий період: 22 сильних сигнальних сценаріїв, 10 слабких сигнальних сценаріїв і 3 сценарії «чорний лебідь»;

– на середньостроковий період: 21 сильних сигнальних сценаріїв, 6 слабких сигнальних сценарії, 4 сценарії «чорний лебідь»;

– на довгостроковий період: 14 сильних сигнальних сценаріїв, 4 слабких сигнальних сценаріїв та сценарії «чорний лебідь».

PROSPECTIVE-ON-UKRAINE-CRISIS (публікація англійською)

Основні висновки із цих сценаріїв:

1. Надання зброї Україні означає її стабілізацію, принаймні, в середньостроковій і довгостроковій перспективі розвитку держави.

2. Київ повинен провести справжні та сталі економічні реформи для того, щоб зміцнити Українську державу і вибудувати сильні інституції, що дозволить досягти кращих результатів за будь-якого негативного розвитку подій.

3. Західні країни не повинні підтримувати будь-який тип федералізації України (без повного критичного аналізу), а також тиснути для прийняття рішень, які підривають стабільність, стійкість і навіть загрожують виживанню Української держави.

4. Згуртованість про-реформаторської коаліції в парламенті є дуже важливою, як і про-європейського уряду, а також єдність держави та суспільства.

5. Сприяння демократичним і економічним реформам у Росії, в середньо- і довгостроковій перспективі, – це ще один спосіб стабілізувати ситуацію на Сході України, подолати ревізіонізм, реваншистські настрої і нео-імперські підходи в Європі. Це також спосіб нейтралізувати інструменти, які використовуються для зміни кордонів всередині Європи, та зменшити доступність ресурсів для агресивних політичних проектів, у тому числі тих, які загрожують миру і стабільності в регіоні.

Команди, які брали участь у дослідженні:

Україна: Альона Гетьманчук, Антон Антоненко, Діксі Груп; Леонід Літра, Олексій Мельник, Центр Разумкова; Сергій Герасимчук, Група стратегічних і безпекових досліджень; Сергій Солодкий

Республіка Молдова: Oazu Nantoi, Stella Uþicã, Iurie Pintea, Viorel Cibotaru, Arcadie Barbaroie

Румунія: Iulian Chifu, Narciz Balasoiu, Adriana Sauliuc, Radu Arghir, Diana Bãrbuceanu, Alexandru Voicu, Carola Frey, Adina Cincu, Adrian Barbu, Eveline Marasoiu.

 

Дослідження було здійснено за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва Німецького Фонду Маршала (BST).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!