Події
Дванадцятий навчальний візит західних лідерів думок до України
25 березня 2019, 19:50

Особливості перебігу президентської виборчої кампанії, виклики у зовнішній та безпековій політиках України та реформи як спосіб виконання Угоди про Асоціацію з ЄС. Дізнатися про все це та не тільки мали нагоду учасники дванадцятого ознайомчого візиту до України, організуваного Центром «Нова Європа» за підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів (BST GMF) у партнерстві з Chatham House. Протягом останніх чотирьох років наша команда посприяла приїзду та ознайомленню з поточною ситуацією в Україні понад 200 іноземних лідерів думок.

 

У складі закордонної делегації – 14 дослідників і журналістів з Німеччини, Франції, Сполученого Королівства, Бельгії, Нідерландів, Італії та Румунії. Цьогоріч у рамках навчального візиту Україну відвідали Люк Гардінг (Сполучене Королівство), журналіст видання The Guardian; Жан-Батіст Вільмер (Франція), директор Інституту стратегічних досліджень Військової школи (Institute for Strategic Research at the Military School); Коріна Горст (Бельгія), заступниця директора Німецького фонду Маршалла; Орися Луцевич (Сролучене Королівство), аналітикиня Chatham House; Сільвія Штьобер (Німеччина), журналістка ARD-aktuell; Бенуа Віткін (Франція), журналіст Le Monde; Міріам Кошмель (Німеччина), старша експертка Фонду Бертельсманна; Алессандро Конте (Італія), президент аналітичного центру Roma3000; Вероніка Дорман (Франція), журналістка Liberation; Тоні ван дер Тогт (Нідерланди), старший аналітик у Інституті Клінгендаля (Clingendael Institute); Максім Одіне (Франція), аналітик у Французькому інституті міжнародних відносин (French Institute for International Affairs); Селін Маранже (Франція), аналітикиня Інституту стратегічних досліджень Військової школи; Джуліано Біфолчі (Італія), журналіст Notizie Geopolitiche; Ана Еленеі (Румунія),заступниця директора Німецького фонду Маршалла.

 

 

Закордонна делегація обговорила виклики для майбутніх виборів та деякі передвиборчі прогнози з Ольгою Айвазовською, головою управління громадянської мережі ОПОРА, та Натією Джікією, заступницею Національного демократичного інституту, 20 березня.

 

 

21 березня учасники навчального візиту зустрілися з Ернстом Райхелем, Послом ФРН в Україні, Джудіт Гоф, Посолом Сполученого Королівства, та з Джозефом Пеннінгтоном, Заступником Голови місії США в Україні.

 

 

Далі західні лідери думок мали змогу подискутувати з журналістами провідних медіа: Девід Лойд Стерн, Politico; Крістофер Міллер, Радіо Свобода та Сергій Сидоренко, Європейська правда.

 

 

Про шляхи виконання передвиборчих обіцянок говорили з Олегом Волошиним, радником з питань зовнішньої політики Юрія Бойка, кандидата в Президенти від «Опозиційної платформи – За життя».

 

 

Потім іноземні гості зустрілися з Костянтином Єлісєєвим, Заступником глави Адміністрації Президента України.

 

 

Завершився цей день навчального візиту розмовою з Григорієм Немирею, Заступником Голови партії «Батьківщина», народним депутатом, головою Комітету ВРУ з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

 

 

Ранок 22 березня група навчального візиту розпочала з дискусії з представниками українського громадянського суспільства: Михайлом Жернаковим, головним експертом групи “Судова реформа” Реанімаційного Пакету Реформ; Євгеном Федченком, співзасновником StopFake, та Віталієм Сизовим, аналітиком Донецького інституту інформації.

 

 

У продовження зустрічей з представниками штабів основних кандидатів на пост Президента України іноземна делегація відвідала представників команди Володимира Зеленського.

 

 

Далі учасники навчального візиту обговорили майбутню співпрацю нового Президента та Парламенту, можливу розстановка сил у Верховній Раді наступного скликання, децентралізацію як приклад успішної реформи в Україні з Мортеном Енбергом, Головою Офісу Ради Європи в Україні.

 

 

Потім західні лідери думок поспілкувалися з українськими парламентарями: Ганною Гопко, народним депутатом, Головою Комітету Верховної Ради у закордонних справах; Марією Іоновою, Заступницею голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, та Сергієм Лещенком, народним депутатом, Комітет із запобігання та протидії корупції.

 

 

Після зустрічей з представниками українського ГО-сектору та парламентарями учасники навчального візиту зустрілися з Президентом Американської торговельної палати в Україні Енді Гундером та обговорили ситуацію в Україні з позиції бізнесу.

 

 

Завершився дванадцятий навчальний візит, організований ЦНЄ, дискусією-прогулянкою у супроводі Остапа Кривдика, радника з зовнішньополітичних питань Голови ВРУ, з місця, де починалась європейська історія України – Софіївської площі, до місця, де вона захищалась – Майдану Незалежності. 

 

За підсумками навчального візиту учасники написали такі статті:

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!