Ми у медіа
Аналіз: Україна забороняє телеканали, пов’язані з Кремлем
8 лютого 2021, 16:31
автор:

 

Коментар Альони Гетьманчук для Atlantic Council.

 

“Накладення санкцій на три проросійські канали, які, як вважають, належать найближчому українському союзнику Путіна Віктору Медведчуку, на сьогодні є найсміливішим політичним рішенням президента Зеленського. Цей жест може навіть кваліфікуватися як найбільш значуща відповідь на російську гібридну агресію за всю історію України як незалежної держави.

Ні в кого не повинно бути сумнівів у тому, що ці телеканали мали більше спільного з інструментами пропаганди, ніж зі справжніми ЗМІ. Незважаючи на те, що номінально ці канали є українськими, вони становлять більшу небезпеку, ніж пряма російська пропаганда, адже вони просувають наративи Кремля набагато більш вишукано, ніж дискредитовані російські телеканали.

Навіть якщо це рішення Зеленського було, перш за все, політично вмотивованим, санкції проти цих каналів абсолютно відповідають інтересам національної безпеки України. Зрештою, дезінформація є найважливішим елементом російської гібридної війни. Зараз ключове питання полягає в тому, чи цей крок був одноразовим. Чи має Зеленський чітке бачення протидії російській гібридній війні та російським агентам впливу в Україні? Вирішальне значення тут має довгостроковий підхід, оскільки стратегія Путіна щодо України залишається незмінною: він прагне дестабілізувати країну зсередини та дискредитувати Україну на міжнародному рівні.”

 

Більше тут.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!