Ми у медіа
Нам цікаво було дослідити чи може бути Україна регіональним лідером на противагу Росії — аналітикиня
9 липня 2020, 16:12
автор: Ганна Мєдвєдєва

 

Інтерв’ю з Ганною Мєдвєдєвою для “Громадське радіо”.

 

 

Що змінилося за час президентства Зеленського?

Аналізує представниця Центру «Нова Європа» Ганна Мєдвєдєва. Говорили про результати дослідження «М’яка сила» України в регіоні.

Ганна Мєдвєдєва: Для дослідження ми провели анкетування серед експертів Казахстану, Росії, Грузії, Молдови та Білорусі. В анкетуванні взяли участь 55 експертів. Крім того, я провела близько 40 інтерв’ю з експертами. Також був медіа моніторинг. Ми досліджували, як сприймались українські події рік тому, як вони сприймаються зараз.

Наприклад, у Білорусі позитивне сприйняття України можна дослідити тільки у певних аудиторіях — це опозиційні аудиторії, молодь, експертна спільнота.

В Грузії ж було очікування, що Володимир Зеленський стане таким другим Саакашвілі і досить швидко і радикально провести антикорупційну реформу. Цього не сталося, є певне розчарування тим, що немає результатів. Це моменти, над якими треба працювати.

Нам цікаво було дослідити чи може бути Україна претендувати на роль регіонального лідера на противагу Росії. За результатами дослідження ми бачимо, що це ті очікування, які покладають на нас у низці досліджуваних країн. Від того, наскільки успішно Україна чинитиме опір російській агресії залежить безпека цілого регіону.

Якщо говорити про демократичні трансформації, до українських подій є великий інтерес. Минулого року вибори в Україні відбувались одночасно з казахстанськими, їх порівнювали не на користь Казахстану. Тоді було багато дискусій щодо того, чи може Казахстан піти шляхом України, чи може закрита політична система дозволити собі оновитись.

Повну програму слухайте в аудіофайлі.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!