Ми у медіа
Нове всеосяжне припинення вогню на Донбасі? Суспільна студія. Марафон
27 липня 2020, 17:48
автор: Сергій Солодкий

 

Від сьогодні мало стартувати нове всеосяжне припинення вогню на Донбасі, втім його було порушено менш ніж за годину після початку. Сергій Солодкий взяв участь у програмі «Суспільна студія. Марафон» UA: Перший та висловив такі думки:

  • Лише від Росії залежить дотримання перемир’я та вирішення конфліктів на пострадянському просторі у цілому. Саме Росія брала і бере участь в їхньому розпалюванні і підтримці – чи йдеться про Україну, Грузію або Республіку Молдова;
  • Поле для маневру в України для плану «Б» невелике. У 2015 році Петро Порошенко виступив із ідеєю про залучення миротворців ООН. Вочевидь, що ця ідея буде знову запропонована нинішнім українським керівництвом.
  • Втім, Кремль виставив стільки передумов для запуску миротворчої місії, що сенсу в її запровадженні теж небагато. Більше того, в останній рік Путін неодноразово висловлювався надзвичайно критично на адресу миротворчої місії ООН на Донбасі.
  • Перегляд чи модернізація мінських домовленостей давно визріла. Це підтримують і наші партнери – зокрема, Німеччина. Проти цього виступає Кремль, що вкотре демонструє небажання Росії відновити мир. Перший і основний пункт старих домовленостей як порушувався, так і порушується Москвою – перемир’я постійно зриваються.

Пропонуємо до вашої уваги також кілька матеріалів Центру «Нова Європа», присвячених конфлікту з Росією:

Сценарії врегулювання: https://bit.ly/NEC_Scenarios_Donbas
Мир під дедлайн: https://bit.ly/NEC_peace_deadline
Досвід врегулювання конфліктів у світі: https://bit.ly/NEC_coflicts

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!