Ми у медіа
Питання заробітку є першочерговою турботою молоді в Україні, – експерт Катерина Зарембо
31 жовтня 2018, 10:21
автор: Катерина Зарембо

Про основні орієнтири молоді розповіла в ефірі “Українського радіо” в програмі “Сьогодні. Зранку” заступниця директора Центру “Нова Європа” Катерина Зарембо.

Катерина Зарембо: це дослідження пройшло в Україні вперше, воно відбувалося за методологією німецького дослідження “Shell Youth Study”, що проводиться з 1953 року. Ідея наших німецьких колег провести таке дослідження в Україні полягало у тому, щоб зрозуміти настрої молоді в країнах-сусідах ЄС. Найбільше нас вразили аспекти, які почали визначати в дослідженні – антипатія до політиків серед молоді. Влітку почалося дослідження, ми хвилювалися, що буде досить велика цифра, але виявилося, що наша молодь віком від 14 до 29 років політикою практично не цікавиться.

З точки зору збору соціологічних даних, що стосується вірогідності даних, які у будь-якому опитуванні, ми оперуємо тим, що нам сказав респондент, ми можемо сказати, що віримо на слово. Однозначно люди ухилялися від відповідей, наприклад, на запитання про те, хто відповідальний за конфлікт на сході України, чи можна повернути Крим, про економічну дискримінацію.

Додамо, що за результатами дослідження, серед найбільших страхів українців — корупція (37%), війна у регіоні чи у світі (36%), серйозні проблеми зі здоров’ям (34%), соціальна несправедливість і безробіття (32%).

Більшість молодих українців вважає, що саме Росія несе відповідальність за розпалення збройного конфлікту на Сході України.

Українська мова є переважною мовою спілкування молоді, вона не є перешкодою для національного єднання.

Абсолютна більшість української молоді — 60% — вважає, що Україна має вступити до Європейського Союзу.

Повну версію інтерв’ю слухайте на сайті “Українського радіо”

Із всеукраїнським опитуванням «Молодь України 2017», здійснене Центром «Нова Європа» та Фондом ім. Фрідріха Еберта спільно з соціологічною компанією GfK Ukraine можна ознайомитись тут

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!