Ми у медіа
Російська ескалація зводить до нуля надії на мир в Україні
19 лютого 2020, 09:06
автор: Альона Гетьманчук

 

Коментар Альони Гетьманчук для Atlantic Council. Повний текст статті ангійською мовою можна знайти тут.

 

“Ця остання ескалація робить перспективу миру ще більш ілюзорною. Президентство Зеленського є унікальною можливістю для Путіна зупинити війну, з огляду на величезну підримку населення, яку має президент України, та однопартійну парламентську більшість.

Натомість видається, що російський лідер має намір продовжувати свою стару тактику періодичних ескалацій. Тим самим він розхитує популярність Зеленського в Україні і підриває авторитет українського лідера як головного промоутера мирних переговорів.

Як Зеленський може продати українській громадськості ідею мирних переговорів з Росією, якщо російська сторона не демонструє бажання робити значні кроки для врегулювання? Як Зеленський зможе пояснити логіку розведення сил, якщо українських військових вбивають у тих же місцях, де президент нещодавно давав наказ відвести українські сили, відповідно до вимог Путіна? Як він може обстоювати ідею проведення чергового нормандського саміту, якщо Путін відмовляється виконувати домовленість про припинення вогню, яку було досягнуто на попередній зустрічі?

Саме українське суспільство дало президенту Зеленському повну свободу дій у тому, щоб вести переговори про мир, і саме українське суспільство позбавить його цього мандату, якщо громадськість вирішить, що через Путіна український президент виглядає безглуздо.”

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!