Ми у медіа
В Італії сформовано популістський уряд
4 червня 2018, 09:50
автор: Катерина Зарембо

«День» звернувся до заступниці директора Центру «Нова Європа» Катерини ЗАРЕМБО з проханням прокоментувати факт остаточного формування популістського уряду в Італії і розповісти, як потрібно Києву співпрацювати з ним.

-Як ми бачимо, в Італії все змінюється ледь не кожного дня. І це скоріше хороша новина, що зрештою в країні сформовано уряд, бо, на мій погляд, непередбачуваність гірше ніж передбачуваність. Італії не потрібен кількарічний хаос.

Що стосується складу нового кабінету міністрів, будь-який уряд, сформований зараз чи восени, або навіть наступного року, скоріше за все,  був би популістичний і антиєвропейський. Тому що це відповідає настроям італійських громадян. І немає передумов, економічних, наприклад, завдяки чому ситуація в країні змінилась. Уряд буде таким, яким ми його бачимо за політичними тенденціями, а це критика ЄС та популізм. Партії, які його сформували «Рух 5 зірок» і «Ліга», залишаються зараз популярними, як і їхні лідери.

«ПИТАННЯ СКАСУВАННЯ САНКЦІЙ БУДЕ ПОРУШУВАТИСЬ, АЛЕ СПОДІВАЄМОСЬ, ЩО ЇХ НЕ БУДЕ ЗНЯТО»

-Чи буде новий уряд наполягати на скасуванні санкцій ЄС проти Росії?

-Звичайно, буде. Якщо ми бачимо, що в силі залишається коаліційна угода, то це питання, звісно, буде порушуватись на засіданні Європейської Ради. І це не буде прецедентом, бо це питання порушувалось у попередні роки попередніми главами урядів Італії. Більше того, існувала пропозиція ухвалити у парламенті рішення щодо скасування санкцій проти РФ, щоправда цього не відбулось.

Але такі заклики в Італії лунають з 2015 року після ухвалення санкцій.

Якщо йдеться про секторальні санкції, то італійці нарікають на них найбільше, неправильно оцінюючи причини деяких збитків для італійської економіки, що мало місце останніми роками. Але з іншого боку існує така картина, по деяких обсяги торгівлі з Росією справді скоротились по деяких секторах , але в цілому обсяг експорту сільськогосподарської продукції, продуктів харчування, які є об’єктом контрсанкцій, зріс.

Питання скасування санкцій буде порушуватись, але сподіваємось, що їх не буде знято. Можливо, це буде розмінна монета для того, щоб, наприклад, домогтися скасування зовнішнього боргу Італії або його якоїсь частини чи можливо якихось економічних поступок у єврозоні для Італії.

«НАМ ТРЕБА СПІВПРАЦЮВАТИ ЗІ ВСІМА ГІЛКАМИ ВЛАДИ, МИ НЕ ЗНАЄМО, ЯКИЙ МОМЕНТ СПРАЦЮЄ НА КОРИСТЬ УКРАЇНИ»

-Як Україні слід працювати з новим урядом?

-Я бачу кілька причини, які можуть зблизити Україну з Італією. По-перше, це головування Італії в ОБСЄ у цьому році. Україна могла б зараз запропонувати провести конференцію в Римі чи Києві і запросити на неї нових італійських політиків, наприклад щодо того, якими мають бути головування Італії в ОБСЄ у східному регіоні Європи на друге півріччя, щоб привернути увагу цієї країни, що вона має певні зобов’язання  і тут, в Україні, має місце гарячий конфлікт. І принаймні, якщо не домогтися активних дій, але познайомити багатьох нових політиків з ситуацією, яка існує в Україні.

По-друге, треба працювати з цими містками, які вже існують в українсько-італійських відносинах. Зокрема, це президент Матарелло, який на разі є один з небагатьох по італійських мірках прихильників України, який є найбільш проєвропейським політиком.

До речі, в 2015 році президент України Петро Порошенко уже зустрічався з ним під час візиту до Італії і запросив Матарелло відвідати Україну. Той ще не здійснив візиту у відповідь,  тому це запрошення можна повторити.

По-третє, у нас є дуже активний голова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія з українського боку. Можна залучити депутата Сергія Алєксєєва до встановлення нових зв’язків з італійськими депутатами. Я переконана, що у всіх фракціях, навіть у найрадикальніших, є кілька людей, з якими можна мати справу і яких варто запросити відвідати Україну.

Загалом нам треба співпрацювати зі всіма гілками влади, ми не знаємо, який момент спрацює на користь України.

«НАШІ ЗАРОБІТЧАНИ В ІТАЛІЇ НЕ СХОЖІ НА КАНАДІЙСЬКУ ЧИ АМЕРИКАНСЬКУ УКРАЇНСЬКУ ДІАСПОРУ ТРЕТЬОГО ПОКОЛІННЯ»

-Яку роль у поліпшенні відносин між Україною та Італією і зокрема впливу на італійську політику можуть зіграти українські заробітчани?

-Наші заробітчани в Італії не схожі на канадійську чи американську українську діаспору третього покоління. Це люди, які приїжджають на заробітки і думають насамперед про те, як прогодувати свою родину, яка залишилась в Україні, а не про те, щоб організувати якісь зібрання. Там звісно є активісти, але їх дуже мало. І на жаль, тут кількість поки що не переходить у якість.

Тут ніби є потенціал, але просто з огляду на сам характер цього людського ресурсу, не можна сказати, що йдеться про велику частину українських активістів, але водночас треба зауважити, що українські заробітчани позитивно сприяють на враження про Україну. Їх там дуже добре сприймають, вони мають дуже гарну репутацію і добре працюють, але все таки в основному вони створюють образ країни, яка постачає низькокваліфікованих робітників.

Оригінал статті читайте на сайті видання “День”

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!