Ми у медіа
Вибори на Донеччині: коли їх можливо провести
19 вересня 2019, 17:38
автор: Сергій Солодкий

Інтерв’ю Сергія Солодкого для газети “Сьогодні“.

 

У питанні організації місцевих виборів на окупованій території Донбасу, які пропонується провести за т.зв. “формулою Штайнмайєра”, міжнародні партнери Києва здатні чути сильні і здорові аргументи української сторони.

Про це перший заступник директора Центру “Нова Європа” Сергій Солодкий заявив в коментарі сайту “Сьогодні”.

 

“Зараз, на жаль, ми тільки можемо здогадуватися про суть самої “формули Штайнмайєра”. Але, очевидно, що в Україні вона викликає жорстке неприйняття. Можливо, справа і в недовірі до самого Штайнмайєра, якого сприймали як проросійського політика. Безсумнівно, в Україні – проти односторонніх поступок, які можуть бути передбачені цією формулою. До цього моменту Україна зробила вже чимало кроків, які показують налаштованість на мирне врегулювання. При цьому Росія продовжує говорити тільки мовою ультиматумів і зброї”, – каже політичний експерт.

 

На його думку, про це потрібно постійно нагадувати партнерам на Заході.

 

“Після того, як на Донбасі ми побачимо стабільне перемир’я, можна починати говорити про формули. Краще, щоб це був новий документ – без негативного шлейфу минулого. Скільки має минути часу до проведення місцевих виборів? Від учасників переговорів можна почути про два місяці від встановленого перемир’я. Наше дослідження показує, що потрібно хоча б два роки, інакше залишається високою загроза відновлення збройного конфлікту. Тому тут краще відштовхуватися насамперед не від термінів, а від конкретних індикаторів підготовки виборів”, – підкреслив політолог.

 

Якщо українська влада підкреслює, що вона виконує рішення, які були досягнуті їх попередниками, тут експерт не вбачається якісь ризики.

 

“Позиція попередньої влади якраз і передбачала, що потрібно спочатку домогтися режиму тиші на лінії фронту, а тільки потім можемо говорити про політичну частину”, – говорить Сергій Солодкий.

“Якщо Росія наполягає на тому, що потрібно перевернути процес врегулювання, тут, звичайно, виникає багато запитань”, – підсумував перший заступник директора Центру “Нова Європа”.

 

Новини “Сьогодні” писали, що колишній заступник глави Адміністрації президента (2015-2019 рр.) Костянтин Єлісєєв розповів, як не попастися на гачок Путіна і дав поради Зеленському щодо “формули Штайнмайєра”.

 

Більше думок експертів читайте на сайті “Сьогодні”: “Нормандський хаос: чи готова Україна виконувати “формулу Штайнмайєра” і на яких умовах”.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!