Події
Місце та місія України у майбутньому Європи – дискусія зі студентами-міжнародниками
11 жовтня 2018, 11:34

Яким ми бачимо майбутнє Європи через 12 років (у 2030)? Чи є альтернатива європейській інтеграції для України?  Який внесок може зробити Україна у розбудову Нової Європи? Про це йшлося під час публічної дискусії та презентації збірки есеїв «Нова Європа» у Інституті міжнародних відносин (КІМВ) КНУ імені Тараса Шевченка 10 жовтня 2018 року.

У презентації збірки есеїв «Нова Європа» та подальших дебатах  взяли участь Катерина Зарембо, заступниця директора Центру «Нова Європа», укладачка збірки «Нова Європа», Володимир Гушулей, Асоціація випускників Коледжу Європи,  Тетяна Левонюк, молодший аналітик Центру «Нова Європа», КНУ ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин, Сніжана Дяченко, молодший аналітик Центру «Нова Європа», Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Катерина Зарембо під час свого вступного слова представила Центр «Нова Європа» та ініціативу ЦНЄ під назвою «Шукаємо Візію Нової Європи», звернувши увагу на важливість і своєчасність подібних дискусій,  а також  презентувала збірку есеїв «Нова Європа».

«Одним з останніх компонентів представленої ініціативи є книга «Нова Європа», розроблена у співпраці з «Видавництвом  Старого Лева», де ми зібрали есеї 10 українських інтелектуалів, які відповідали на запитання: яким має бути внесок України у майбутнє Європи?», – сказала Катерина Зарембо.

У свою чергу, Тетяна Левонюк зазначила, що кризи, притаманні Європі, все ж таки мають позитивні сторони – можливість долучитися до побудови нової Європи: «Отже, Україна також має зробити внесок до дискусії про майбутнє».

Сніжана Дяченко  у своїй промові представила результати соціологічного опитування щодо сприйняття українцями процесу євроінтеграції, проведеного на замовлення Центру «Нова Європа» соціологічною компанією GfK Ukraine у травні 2018 року.

«За результатами опитування українці не мають якихось певних ілюзій щодо членства в ЄС, і євроінтеграція не обов’язково відразу може гарантувати вигоди, це довгий процес», – зазначила Сніжана Дяченко.

«Серед перешкод нашій євроінтеграції зазначають, в першу чергу, брак коштів, хабарництво місцевих чиновників та некомпетентність та опір місцевої влади», – додала вона.

У свою чергу, Володимир Гушулей розказав про створення та діяльність Асоціації випускників Коледжу Європи та  представив статтю Асоціації, опубліковану на сайті видання «Європейська правда» – внесок в ініціативу «Шукаємо Візію Нової Європи».

«Ми вважаємо, що в Європі на ментальному рівні негласно все ще існує Берлінський мур, який проходить по західному кордону України. Подолання цього муру має стати завданням України », – наголосив Володимир Гушулей.

Наприкінці дебатів був проведений IDEALAB: конкурс коротких відповідей на питання «Який внесок може зробити Україна у розбудову Нової Європи?», де учасники мали нагоду висловити власну точку зору щодо євроінтеграції України і автори двох найбільш креативних ідей Богдан Веселовський та Юрій Бондарчук отримали в подарунок збірку есеїв «Нова Європа».

Захід відбувся в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Думки та позиції викладені під час заходу є позицією автора та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!