Проєкти
Між асоціацією та членством
4 січня 2022, 15:05

Центр «Нова Європа» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах проєкту «Між асоціацією та членством: що може бути наступною метою України у відносинах з ЄС?» дослідив різні моделі часткової інтеграції до ЄС на основі прикладів п’яти країн / регіонів, а саме:

  • Норвегії
  • Туреччини
  • Великої Британії
  • Балкан
  • Швейцарії.

Мета дослідницької роботи – виявити нові елементи співпраці, які б прискорили євроінтеграційний рух України. Детальне вивчення моделей часткової інтеграції не прагне знизити рівень амбіцій України, замінивши повну інтеграцію частковою. Навпаки, запропоновані рекомендації мають на меті конкретизувати подальші кроки у просуванні України до ЄС.

Публікації мають стати підґрунтям для подальшого широкого обговорення зазначених питань разом із експертами, урядовцями та міжнародними партнерами. Загалом, в рамках проєкту буде опубліковано 5 досліджень про моделі інтеграції та 3 бріфи про різні аспекти інтеграції України до ЄС. У підсумку буде опубліковано документ із порівняльним аналізом усіх п’яти моделей, що міститиме рекомендації урядам України та країн-членів ЄС.

Матеріали відображають позиції авторів і не обов’язково збігаються з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Загальна координація проєкту здійснюється старшим аналітиком Центру “Нова Європа” Леонідом Літрою.

 

 


 

 

Британська модель часткової інтеграції з Європейським Союзом: Що може використати Україна?

Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру “Нова Європа” проаналізував британський досвід співіснування з Європейським Союзом – вивчив різні сфери кооперації, аби виявити можливі корисні для України аспекти євроінтеграційної моделі Лондона

 

 

 

 


 

 

Досвід євроінтеграції Західних Балкан і висновки для України 

Наталя Гумба та Дарія Гайдай про аналізували досвід інтеграції до ЄС країн Західних Балкан та надали реокмендації Україні – як наша країна може поглибити співпрацю з ЄС, спираючись на досвід балканських країн.

 

 

 

 

 

 


 

 

Швейцарська модель часткової інтеграції з Європейським Союзом: Що може запозичити Україна?

Авторка Катерина Шинкарук, запрошена викладачка в НаУКМА, кандидатка політичних наук, вивчила унікальні особливості, переваги і недоліки швейцарської моделі, а також обмеження у її застосуванні до інших держав, що не є членами ЄС.

 

 

 

 


 

 

“Від цивільної до військової: як Україні поглибити безпекову співпрацю з ЄС?”
Дослідження аналітикині Центру “Нова Європа” Маріанни Фахурдінової про шляхи поглиблення співпраці України та ЄС у сфері безпеки.
Скорочену версію дослідження опублікувало видання “Європейська правда” тут.

 

 

 

 


 

 

Гроші ЄС для України: як по максимуму скористатись європейськими фінансовими інструментами?

Аналітична записка Давіда Стуліка, старшого аналітика дослідницького центру «Європейські цінності» в Празі, де він детально вивчив наявні можливості фінансування, якими могла б скористатися Україна в рамках співпраці з Європейським Союзом.

 

 

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!