Події
Рік президентства Зеленського: українська зовнішня політика – в режимі ізоляції?
21 травня 2020, 11:56

 

20 травня директорка “Нової Європи” Альона Гетьманчук взяла участь в онлайн-дискусії Chatham House “Рік президентства Зеленського: українська зовнішня політика – в режимі ізоляції?”.  Запис із заходу тут:

 

Ключові тези виступу Альони Гетьманчук:

  • 30% українців оцінюють зовнішню політику Зеленського, як успішну або дуже успішну. Втім, питання в тому, чи вони дійсно настільки задоволені його зовнішньою політикою, чи просто ця сфера виглядає краще у порівнянні з результатами президента у боротьбі з корупцією або закінченням війни на Донбасі?
  • Упродовж президентства Зеленського ми були свідками конкуренції між традиційною на нетрадиційною дипломатією в Україні. Наразі кар’єрні дипломати і традиційна дипломатія загалом відновлює свої позиції, особливо у тих сферах, за які не відповідає Єрмак. А оскільки останній зайнятий переговорами по Донбасу – сфер є чимало.
  • Українське суспільство все менше сприймає міжнародних партнерів як драйверів реформ в Україні (лише 12% громадян все ще вважають їх такими, в той час як кілька років тому відповідний показник становив 25%).
  • Зеленський має потенціал збільшити «м’яку силу» України на пострадянському просторі і російськомовному світі взагалі завдяки своїй популярності, статусу «селебріті» і привабливій кампанії в соціальних мережах.
  • Існує побоювання, що до виборів у США в українсько-американських відносинах не відбудеться жодного прогресу. Шкода, що історія з імпічментом сталась саме на старті президентства Зеленського. Зеленський видається чи не найбільш відповідним партнером для Трампа на фоні інших українських політиків. У багатьох питаннях позиції та підходи Зеленського збігаються з позиціями Трампа більше, ніж з будь-яким іншим світовим лідером (як-от скептицизм до традиційної дипломатії, бізнес-підхід до зовнішньої політики тощо).
  • Стратегію Росії щодо України визначають не Козак чи Сурков. Її визначає Путін. Наразі ми маємо два шляхи: або прийняти умови РФ щодо вирішення конфлікту на Донбасі, продовжуючи дипломатію швидких перемог (тоді на Україну може чекати справжній, а не вигаданий російською пропагандою громадянський конфлікт), або максимально робити Україну більш стійкою, реформувати її та бути готовими до затяжного конфлікту.

 

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!