Стратегічна група радників

Карл Більдт, прем’єр-міністр Швеції у 1991 -1994 роках та міністр закордонних справ Швеції у 2006 – 2014 роках. Саме за прем’єрства Більдта Швеція завершила переговори про членство в ЄС. Він має значний досвід у зовнішніх справах та питаннях безпеки, адже брав участь або очолював низку офіційних урядових та міжнародних комісій.

У червні 1995 року Більдт був призначений спецпредставником ЄС на території колишньої Югославії, був співголовою Дейтонської мирної конференції в листопаді того ж року, і відразу після завершення війни у Боснії став Верховним представником ООН у Боснії і Герцеговині. З 1999 по 2001 рік Більдт займав пост Спеціального посланця Генерального секретаря ООН на Балканах.

Карл Більдт є автором кількох книг та регулярно коментує міжнародні події для провідних світових видань. Більдт удостоєний високих державних нагород Франції, Німеччини, Великобританії, Естонії та Латвії. Має почесний ступінь університету Сент-Ендрюс у Шотландії, де він є співробітником Інституту з вивчення тероризму та політичного насильства.

Євген Марчук, український державний діяч, генерал армії. У незалежній Україні Євген Марчук займав низку високих державних посад – міністр оборони, голова Служби безпеки України, секретар Ради безпеки та оборони України, а у 1995 – 1996 роках очолював Уряд. Двічі обирався народним депутатом України – в 1995 і 1998 роках. Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ст. за визначні заслуги у зміцненні національної безпеки України, плідну державну і політичну діяльність.

У грудні 2014 року Євген Марчук став координатором співробітництва України з НАТО та Євросоюзом у сфері безпеки. У листопаді 2018 року Президент Порошенко призначив Євгена Марчука представником України у Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

Джеймс Шерр є старшим науковим співробітником Естонського інституту зовнішньої політики та колишнім головою (у 2009 – 2011 роках) програми з питань Росії та Євразії Королівського інституту міжнародних відносин (Chatham House).

З 1993 по 2012 роки працював на факультеті соціальних досліджень Оксфордського університету; з 1995 по 2008 роки – співробітник Центру досліджень конфліктів при Міністерстві оборони Великобританії. Опублікував низку статей стосовно внутрішньо-політичних процесів в Україні, зовнішньої та безпекової політики РФ, енергетичних відносини між Росією, Україною та ЄС, а також щодо безпекових викликів на пост-радянському просторі загалом. У січні 2019 року Джеймс Шерр займе посаду старшого наукового співробітника Інституту зовнішньої політики Естонії в Міжнародному центрі оборони та безпеки в Таллінні.

Публікації Джеймса Шерра часто з’являються на сторінках таких впливових видань як: The World Today, Дзеркало тижня, The Times, Kyiv Post, The Independent, the Financial Times та багатьох інших. Його остання книга «Жорстка дипломатія та м’який примус: вплив Росії закордоном» повинна обов’язково бути в списку тих, хто прагне зрозуміти, що формує та мотивує російську зовнішню політику.

Роман Шпек, український державний діяч та дипломат. З 2000 до 2008 року обіймав посаду голови постійного представництва України при Європейському Союзі. Відіграв ключову роль у розвитку відносин із європейськими інституціями та налагодженні торговельних та політичних зв’язків. До цього обіймав високі урядові пости. У 1993 році Роман Шпек був призначений Міністром економіки України, а в 1995 році – віце-прем’єр-міністром України з економічних питань.

З 1996 по 2000 рік очолював Національну агенцію реконструкції та розвитку, згодом – Національну агенцію із розвитку та європейської інтеграції, координуючи діяльність міністерств щодо розподілу двосторонніх та багатосторонніх кредитів Україні та поліпшення інвестиційного клімату. Наразі є старшим радником ПАТ «Альфа-Банк» та членом Ради Національного банку України.

Геральд Кнаус є засновником і провідним аналітиком Європейської ініціативи стабільності з 1999 року. Після навчання в Оксфорді, Брюсcелі та Болоньї, викладав економіку в Чернівецькому національному університеті (Україна), згодом п’ять років працював в неурядових та міжнародних організаціях в Болгарії та Боснії і Герцеговині. Низка його публікацій та звітів стали предметом широких публічних дебатів. У 2011 році разом з Рорі Стюарт Кнаус видав книгу «Чи може інтервенція бути дієвою?». Він є співавтором більш ніж 60 звітів ЄІС, а також сценаріїв для 12 документальних фільмів про Південно-Східну Європу.

Кнаус є одним із фундаторів Європейської ради із закордонних справ та науковим співробітником Центру Карра з питань політики щодо прав людини при Школі державного управління імені Кеннеді при Гарвардському університеті.

Адріан Каратницький, старший науковий співробітник Атлантичної ради США, Програма з трансатлантичних відносин. Також він є засновником та співдиректором організації «Українсько-єврейська зустріч».

З 1993 по 2004 роки Каратницький був президентом та виконавчим директором «Freedom House», протягом цього часу він створив низку програм допомоги громадським рухам, які займалися питаннями демократії та прав людини в Білорусі, Сербії, Росії та Україні. Під його керівництвом дванадцяти років проводилося дослідження «Рівень свободи у світі», крім того, він був співредактором щорічного звіту «Nations in Transit» щодо реформ в колишніх комуністичних країнах.

Публікації Адріана Каратницького часто з’являються на сторінках таких впливових видань як: Foreign Affairs, Newsweek, the Washington Post, the Wall Street Journal, the Financial Times, the International Herald Tribune та інших. Він є співавтором трьох книг та співредактором восьми книг на радянську та пострадянську тематику.