Події
Центр «Нова Європа» провів дискусію щодо сучасного стану Придністровського врегулювання
17 квітня 2018, 15:49

17 квітня Центр «Нова Європа» провів публічну дискусію «Пастки Придністровського врегулювання: як нам їх уникнути?».

Під час заходу відбулось представлення полісі-бріф щодо ситуації навколо Придністровського врегулювання, який підготував старший аналітик ЦНЄ Лео Літра.

Участь у дискусії взяли:

Руслан Болбочан, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні; Віктор Крижанівський, спеціальний представник України з придністровського врегулювання; Лео Літра, старший аналітик Центру “Нова Європа”.

«Із початку російської агресії в Україні у Придністров’ї було проведено більше ста військових навчань. Нова особливість військових навчань після початку агресії в Україні полягає в тому, що російські окупаційні сили в Придністров’ї (відомі як ОГРВ) також брали участь у навчаннях разом із придністровськими збройними силами та російським миротворчим контингентом, намагаючись залякати Молдову імітаціями перетину Дністра за допомогою військових мостів. […] Водночас Росія посилює власну роль сторони конфлікту, від якої вона намагалася дистанціюватися впродовж останніх 20 років, позиціонуючи конфлікт як проблему між Молдовою та Придністров’ям. Однак з юридичної точки зору, особливо у контексті рішень Європейського суду з прав людини, Росія відповідає за все, що відбувається в Придністров’ї. У зв’язку з цим приклад Молдови міг би бути використаний Україною для захисту своїх позицій і, можливо, притягнення Росії до відповідальності за злочини в ОРДЛО»

                                                                                                                                                                                                                                               Лео Літра

До вашої уваги повна версія policy brief 

Також дивіться фотозвіт з місця проведення дискусії

Відео: Український кризовий медіа-центр

Захід відбувся за підтримки Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Думки та позиції, висловлені під час заходу, є позицією авторів та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!