Аналітика
Чому ЄС має надати Україні статус кандидата на членство саме зараз?
8 березня 2022, 09:27
автор: Центр "Нова Європа"

На п’ятий день повномоштабного російського вторгнення, 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до Європейського Союзу за спрощеною процедурою.

Процедура розгляду вступу України в ЄС вже розпочалась та за словами президента Європейської ради Шарля Мішеля, буде обговореня найближчими днями, про це він заявив у своєму Twitter: «Солідарність, дружба та безпрецедентна допомога ЄС Україні непохитні. Найближчими днями ми обговоримо заявку України на членство».

Центр «Нова Європа» підготував інфографіку про те, чому важливо надати Україні перпективу членства у ЄС.

Інфографіка доступна також французькою та німецькою мовами тут.

 

 

  1. Надання Україні статусу країни-кандидата зможе посприяти деескалації ситуації, оскільки дасть потужний сигнал путінській Росії: Україна більше ніколи не буде сферою впливу РФ. Для ЄС це  унікальна можливість продемонструвати лідерство та підтвердити місію сприяння миру на європейському континенті.
  2. Українці довели під час двох революцій і доводять сьогодні, захищаючи майбутнє України та усієї Європи зі зброєю в руках, що готові платити високу ціну за можливість стати в майбутньому членами Європейського Союзу. Україна в ЄС – це суттєве розширення простору європейських цінностей те демократії на континенті і десятки мільйонів людей, які щиро вірять в  ідею об’єднаної Європи.
  3. Майбутнє членство в ЄС – це ідея, яка об’єднує всю Україну та має підтримку у всіх без винятку регіонах країни. Рекордні 91% українців підтримують рух до ЄС, з них – 90% на Півдні України та 82% на Сході.

 

 

4.  Українську заявку на членство підтримують європейські суспільства. Станом на березень 2022 року членство України в ЄС підтримували 62% громадян Франції, 69% населення у Німеччині, 71% – в Італії, 91% – у Польщі.

5. Україна довела, що серйозно ставиться до інтеграції в ЄС. Україна вже виконала 63% зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, яка суттєво сприяє демократичним та ринковим перетворенням в Україні. А опитувальник Європейської Комісії щодо оцінки готовності України отримати статус кандидата заповнила за рекордний 1 тиждень.

 

 

6. Україна є надійним партнером ЄС у міжнародних справах. У 2021 році вона приєдналась до 93,27% заяв Європейського Союзу щодо міжнародних подій та підходів до їх врегулювання.

7. Україна довела, що спроможна пришвидшеними темпами та навіть в кризових умовах інтегруватись до ЄС секторально. Навіть в умовах військової агресії Україна змогла інтегрувати свою об’єднану енергетичну систему до загальноєвропейської енергосистеми  ENTSO-E лише після першого тесту.

8. Маючи одну з найпотужніших армій на континенті Україна суттєво може посилити безпекову та оборонну складову Європейського Союзу. Ще до початку вторгнення Україна постійно брала участь в операціях та місіях ЄС, бойових групах ЄС, подала заявку на 4 проєкти PESCO тощо.

 

 

9. Після війни з Росією Україна – це можливість для європейських компаній взяти участь у масштабній відбудові країни. Україна – це також масштабний ринок споживачів для європейських товарів.

10. Україна має високий трудовий потенціал і, можливо, зможе принести нові кадри в європейські сектори економіки. Більше 1 млн українців вже роблять внесок в розвиток економіки Європейського Союзу.

11. Україна продемонструвала надзвичайну стійкість в умовах війни. Усі інституції, необхідні для життєдіяльності країни, працюють: банківська система, державні установи, малий бізнес, заводи та магазини. Незважаючи на бойові дії, посівна кампанія почалась у 21 області з 24.

НАДЗВИЧАЙНІ ЧАСИ ВИМАГАЮТЬ НАДЗВИЧАЙНИХ РІШЕНЬ

Статус кандидата!

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!