Аналітика
Що потрібно знати про парламентські вибори в Україні
5 серпня 2019, 13:54
автор:

“Кураж виявився важливішим за досвід ведення державних справ,” – спільний коментар Альони Гетьманчук, директорки Центру “Нова Європа”, та Орисі Луцевич, керівника Українського форуму в рамках програми Росія та Євразія, для Chatham House (доступний англійською мовою тут).

 

Що потрібно знати про парламентські вибори в Україні

 

1️⃣ Партія Президента Володимира Зеленського набрала першу в історії незалежної України парламентську більшість

Це стало можливим через те, що українці були розчаровані старою елітою та втомилися від обіцянок, які не виконувались.

 

2️⃣ Новому парламенту – нове покоління

80% новообраних депутатів – новачки у політиці. Крім того, тепер середній вік парламентарів становить 41 рік, що на 7 років менше, ніж у попередньому парламенті. Кількість жінок у Верховній Раді тепер становить 20%, що вдвічі перевищує відсоток Ради попереднього скликання.

 

3️⃣ Україна збереже європейський вектор у зовнішній політиці, але водночас значну підтримку здобули прихильники Росії

Зеленський та його партія продовжать курс на ЄС, який підтримує 54% населення. Однак близько 20% населення проголосували за різні проросійські партії, одна з яких увійшла до парламенту.

 

4️⃣ Нове керівництво буде проводити ліберальну, ринково-орієнтовану реформу

Олексій Гончарук, голова економічної команди президента та кандидат на посаду прем’єр-міністра, заявив, що вони готуються до масштабної приватизації державних підприємств, яка спросить доступ іноземним інвесторам до видобувних галузей, та навіть до скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі до кінця 2019 року.

 

5️⃣ Високими залишаються ризики для планів Зеленського щодо проведення реформ

Серед президентської більшості – понад 20 депутатів, прямо чи опосередковано пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським, з яким, можливо, Зеленському доведеться домовлятися для того, щоб зберегти однопартійну більшість. До інших загроз належать також розповсюджена корупція, війна на сході України, а також чутливість таких питань, як мовна політика, обмеження розповсюдження російських телеканалів та санкції щодо артистів, які відвідували Крим.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!