Події
Презентація результатів опитування “Зовнішня політика майбутнього президента”
12 лютого 2019, 16:27

Центр «Нова Європа» презентував  результати соціологічного опитування про очікування українців щодо окремих аспектів зовнішньої політики майбутнього президента України. Захід відбувся 14 лютого  в Українському кризовому медіа-центрі. В обговорення результатів цього опитування громадської думки також взяли участь Роман Шпек, член Стратегічної групи радників ЦНЄ, із 2000 до 2008 року обіймав посаду голови постійного представництва України при Європейському Союзі; Давід Стулік, прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні та Євген Глібовицький, член Несторівської групи.

Про головні висновки дослідження говорив перший заступник директора Центру «Нова Європа» Сергій Солодкий.«Курс на Європу – безальтернативний для більшості громадян. Для понад половини населення України (майже 54%) важливо, щоб новий президент продовжив курс на євроінтеграцію. При цьому опитування свідчить, що більшість українців не відчули позитивного ефекту від зближення з ЄС».

«Майбутній президент України повинен брати приклад із президента Білорусі Олександра Лукашенка — так вважають 13,44% українців. Політичний стиль канцлерки ФРН Ангели Меркель імпонує 9,83% опитаних громадян. На третьому місці за популярністю — Даля Грибаускайте, лідерка Литви. При цьому майже половина опитаних (49,85%) не могли визначитися з відповіддю», — зазначив Солодкий.

На підтримку даних, які свідчать про сприйняття євроінтеграції українцями як необхідної Роман Шпек зазначив: «Європейська інтеграція вирішується не стільки в Брюсселі, скільки в Україні. Доки ми не підготуємо себе в усіх аспектах до євроінтеграції, до того часу нам говоритимуть, що ЄС не готовий до розширення. Європейська інтеграція – це наша справа та наша відповідальність».

Результати про політика-взірця для наслідування майбутнього Президента України прокоментував Євген Глібовицький: «Лукашенко – це очікування українцями простого рішення: що хтось прийде і вирішить всі проблеми. В українців є запит на безпеку і на лідера, який зможе її забезпечити. Ми виходимо з тоталітарної травми. Ми не маємо власної моделі лідерства. А з тих модедей, що ми бачимо за кордоном, білоруська модель здається нам безпечною. Показник Лукашенка має одне пояснення – це патерналізм».

Щодо того, що українці поки не відчули позитивних наслідків зближення з Євросоюзом Давід Стулік зауважив наступне: «Людям, пересічним громадянам потрібно роз’яснювати переваги та можливості, які дає їм євроінтеграція. Адже євроінтеграція – це не питання самітів, зустрічей на найвищому рівні, це питання щоденного життя громадян. Громадяни ЄС так само відповіли б, що вони не відчувають позитивного ефекту від євроінтеграції, бо це вже стало частиною їхнього життя. Вони почнуть це відчувати лише тоді, коли почнуть це втрачати».

 

З результатами опитування детальніше можна ознайомитися тут.

Захід проведено Центром «Нова Європа» у рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст дискусійної записки, яку було представлено, є винятковою відповідальністю Центру «Нова Європа» та Pact, i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

 

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!