Проєкти
GURN – German Ukrainian Researchers Network
22 березня 2021, 18:13

 

 

Проєкт «German Ukrainian Researchers Network» (GURN) спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних дослідницьких проектів. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ)Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

В рамках проєкту Центром “Нова Європа” у співпраці з Інститутом європейської політики було організовано 5 заходів та 1 навчальний візит.

 

 

  • Заходи “Німецькі сніданки в Україні”

 

“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн. “Німецькі сніданки” організовуються під патронатом Анки Фельдгузен, Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні.

 

 

 

  1. Перший німецький сніданок “Українсько-німецькі відносини 2020: На що може розраховувати Україна?” (12 березня 2020 року).

Учасники заходу змогли у довірливій атмосфері у форматі «не під запис» обговорити майбутнє головування ФРН у ЄС у 2020 році, проведення реформ в Україні, зустріч у Нормандському форматі, що була запланована на квітень 2020 року тощо.

У заході взяла участь Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні.

 

  1. Другий німецький сніданок “Пріоритети та очікування від України та Німеччини: як зробити двосторонні відносини більш сталими” (17 червня 2020 року) 

Під час заходу директорка “Нової Європи” Альона Гетьманчук та перший заступник директора Сергій Солодкий презентували результати спільного дослідження Центру Нова Європа та Інституту європейської політики “Пріоритети і очікування України та Німеччини: Як зробити двосторонні відносини більш сталими”.

У закритому онлайн заході, що був присвячений обговоренню стану співпраці між Україною та Німеччиною на сучасному етапі, взяли участь представники уряду України, МЗС, Офісу президента, провідних українських та німецьких аналітичних центрів.

Експерти прийшли висновку, що Німеччина залишається одним із ключових партнерів для України на рівні з США та Польщею, а продовження реформ в Україні є підставою для продовження сталої співпраці, що не обмежена лише питаннями Донбасу. Українські урядовці переймаються питанням встановлення максимально симетричних відносин з Німеччиною, що вказує на зацікавленість з боку України щодо партнерства з Німеччиною.

 

  1. Третій німецький сніданок “Німецькі інвестиції в Україні: як зберегти старі і привабити нові?” (22 вересня 2020 року)

На заході представники Верховної Ради України, МЗС, посольства ФРН у Києві, провідних українських та німецьких аналітичних центрів змогли обговорити вплив пандемії коронавірусу на економічну співпрацю між Німеччиною та Україною, способи посилити економічну співпрацю між Україною та Німеччиною, можливості залучення німецьких інвесторів до України.

Запрошеними спікерами заходу стали Александер Маркус, Голова правління Німецько-Української промислово-торговельної палата (Київ), та Роберт Кірхнер, Заступник керівника Німецької консультативної групи у Berlin Economics (Берлін). 

Детальніше про результати обговорення на сніданку директорка центру Альона Гетьманчук написала у своєму блозі для “Української правди”.

 

  1. Четвертий німецький сніданок «Українсько-німецька співпраця: погляд із Бундестагу та Верховної Ради» (29 жовтня 2020 року)

Учасники заходу обговорили посилення санкцій ЄС проти Росії щодо «Північного потоку-2» через отруєння Олексія Навального, реакцію політичних кіл Німеччини та України щодо відкликання Україною свого патронажу над Німецько-українською комісію істориків, а також про перспективи співпраці Верховної Ради України та Бундестагу у найближчому майбутньому.

Серед запрошених спікерів заходу – Омід Нуріпур, Голова міжпарламентської групи дружби з Україною, Бундестаг (Берлін), Галина Янченко, Співголова групи з міжпарламентських зв’язків із Федеративною Республікою Німеччина, Верховна Рада України (Київ), Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні.

 

  1. П’ятий німецький сніданок “Річниця Нормандського саміту у Парижі. Що далі? Погляд із ФРН” (9 грудня 2020 року)

У заході взяли участь Маттіас Лютенберг, Керівник відділу з питань Східної̈ і Південно-Східної Європи, Відомство федерального канцлера Німеччини (Берлін, онлайн), Олексій Рєзніков, Віце-прем’єр-міністр, Міністр з питань реінтеграції̈ тимчасово окупованих територій України (Київ), Бертрам фон Мольтке, Посланник, Посольство Німеччини в Києві (Київ, онлайн)

За результатами обговорення учасники мали змогу оцінити зусилля обох сторін Нормандського саміту у Парижі із вирішення конфлікту, визначити, наскільки успішним є діалог між Україною та Німеччиною щодо вирішення конфлікту, а також розглянути, як вибори у Німеччині можуть вплинути на вирішення конфлікту.

 

 

  • Навчальний візит (16 грудня 2019)

Навчальний візит молодих німецьких аналітиків до Києва був присвячений темі  “Нові українські президент та парламент: післявиборчі тенденції, політичні пріоритети та погляд громадянського суспільства”.

Протягом тижня учасники відвідали близько 20 зустрічей з експертами з різних галузей та дізнались про зовнішньополітичні пріоритети України, європейську та євроатлантичну інтеграцію України, боротьбу з корупцією та впровадження реформ.

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!