Річні звіти
Річний звіт 2020 року
25 лютого 2021, 14:57

Попередній, 2020 рік став для Центру «Нова Європа» ще одним випробуванням на стійкість. До традиційних випробувань, із якими зіштовхуються в Україні незалежні аналітичні центри у сфері зовнішньої політики та безпеки, додались ще серйозні обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19.

Пишаюсь тим, що команда Центру «Нова Європа» пройшла і це випробування гідно та достойно. За жодним із показників – чи це стосується якості та кількості аналітичних матеріалів, чи йдеться про кількість проведених заходів або ж посилення комунікаційних та організаційних спроможностей – ми не здали жодної з позицій у порівнянні з попереднім роком.

Опція «пауза» виявилась незатребуваною для нашого Центру навіть під час карантинних обмежень, котрі ми на повну потужність використали задля підготовки аналітичних досліджень, а відтак й поглиблення нашого рівня експертизи, посилення присутності в медіа та соцмережах, і – звісно ж – випробування нового, змішаного формату проведення заходів та дискусій, поєднуючи офлайн-компонент із онлайн-компонентом.

Як результат, наша діяльність за минулий рік на кількісному рівні оберталась навколо цифри 30 – ми підготували 30 ґрунтовних аналітичних матеріалів, організували 34 власні заходи, співорганізували та взяли участь ще у 31 заході партнерів.

Ми здійснили масштабне, інноваційне дослідження, проаналізувавши «М’яку силу України» в п’яти пострадянських країнах. Разом із грузинськими партнерами підготували та відповідним чином проадвокатували спільні українсько-грузинські рекомендації у рамках Процесу рефлексій НАТО, результатом якого має стати оновлена Стратегія Альянсу до 2030 року.

Ми, впевнена, наростили доказові м’язи української зовнішньої політики та публічної дипломатії за допомогою результатів масштабних соціологічних досліджень – щодо пріоритетів та викликів зовнішньої політики України серед українців та щодо сприйняття України в країнах ЄС (Німеччині, Франції, Італії, Польщі).

Як і в попередні роки діяльності Центру, ми відчували шалений запит на нашу експертизу з боку органів державної влади. Ми були запрошені органами влади України до розробки відразу чотирьох державних стратегій: Стратегії національної безпеки, Стратегії зовнішньополітичної діяльності, Азійської стратегії та Стратегії публічної дипломатії. Ми також виступали як комунікаційний майданчик для відвертого спілкування між ключовими державними стейкхолдерами у сфері зовнішньої політики та експертами з питань зовнішньої політики: у рамках нашого «Клубу Нової Європи» ми організували неформальне обговорення зовнішньополітичних викликів із міністром закордонних справ, віцепрем’єркою з питань європейської та євроат- лантичної інтеграції, дипломатичним радником Президента України.

Однак, пам’ятаючи про те, що в ЄС рухається не тільки Київ, але й вся Україна, ми не забували про регіони України. Нам вдалось вже вдруге проаналізувати та порівняти рівень європейської інтеграції областей України у рамках нашого іншого інноваційного та масштабного дослідження «Євромапа України».

Це далеко не повний перелік наших досягнень у вкрай турбулентному 2020-му. У річному звіті ви зможете ознайомитись із нашими іншими важливими ініціативами та дослідженнями. У 2021 рік ми ступили з не менш рішучим завданням не просто наблизити Україну до ЄС та НАТО, але й зробити все можливе, аби Україна могла стати справжнім центром Нової Європи.

Альона Гетьманчук,
Директорка,
Центр “Нова Європа”

 

Дізнайтеся більше про те, чим жив Центр “Нова Європа” у 2020 році, у повній PDF-версії нашого річного звіту.

 

 

 

Цей звіт підготовлений Центром «Нова Європа» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Зміст звіту є винятковою відповідальністю Центру «Нова Європа» та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), уряду США.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!