Події
Третій німецький сніданок у Києві
22 вересня 2020, 17:09

 

Нинішня влада наголошує, що економічна дипломатія є пріоритетом у зовнішній політиці. Поміж тим, у відносинах між Україною та Німеччиною тема інвестицій, як видається, не превалює.  Наш центр вирішив це підкоригувати та на Третьому німецькому сніданку в Україні, які вже стали традиційними, обговорити тему “Німецькі інвестиції в Україні: як зберегти старі і привабити нові?”. Захід було організовано у партнерстві з Інститутом європейської політики (Берлін) під патронатом Посла Федеративної Республіки Німеччина Анки Фельдгузен.

У закритому мікс-заході (онлайн та офлайн) взяли участь представники Верховної Ради України, МЗС, посольства ФРН у Києві, провідних українських та німецьких аналітичних центрів.

Запрошеними спікерами заходу стали Александер Маркус, Голова правління Німецько-Української промислово-торговельної палата (Київ), та Роберт Кірхнер, Заступник керівника Німецької консультативної групи у Berlin Economics (Берлін).

“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн.

 

 

Детальніше про результати обговорення на сніданку директорка центру Альона Гетьманчук написала у своєму блозі для “Української правди”:

Ще, мабуть, ніколи стільки разів не доводилось чути словосполучення “верховенство права” під час розмови про інвестиції в Україну, як на нашому сьогоднішньому українсько-німецькому робочому сніданку. Про рейдерські захоплення – так. Про брак робочої сили у Західній Україні – теж так. Але щоб більшість месиджів зводились до нарікань на недостатній рівень верховенства права – ні.

Так, інвестори визнають: в останні роки працювати стало простіше. Були навіть дві речі, які ті ж німецькі підприємці не лише схвалювали, а й хвалили. А саме – децентралізація та передбачувана політика Національного банку України. Але останнім часом і щодо другого виникло більше питань, аніж похвал.

Як результат – замість того, щоб говорити про нашестя нових інвесторів з огляду на економічну дипломатію як пріоритет зовнішньої політики нинішньої влади, Україні й надалі доводиться більше дбати про те, як зберегти “старих”. А їх утримати, кажуть німецькі бізнесмени, можна, якщо будуть чинними принаймні наступні ТОП-3 умови: 1. забезпечено верховенство права 2. застосовуватимуться ефективні дії проти корупції з вимірюваними результатами 3. спостерігатиметься передбачуваність та сталість політик (як раніше було з політикою Національного банку).

А от щоб привабити нових інвесторів, крім перерахованого вище, потрібна ще переконлива історія про можливості інвестування в Україну, розказана не українським президентом, прем’єром чи іншими урядовцями. А розказана вже працюючими тут закордонними інвесторами. 

 

Фото-звіт із заходу можна знайти тут.

 

 

 

 

Захід є частиною проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (GURN). GURN спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних дослідницьких проектів. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ)Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!