Події
Центр «Нова Європа» провів Третій Форум Україна-Японія
1 березня 2023, 12:52

28 лютого 2023 року Центр «Нова Європа» провів Третій Форум Україна-Японія «Відповідальне партнерство. Україна та Японія в контексті війни Росії». Під час заходу аналітики та науковці з Японії та України обговорили питання, пов’язані з безпековим середовищем, у якому функціонують обидві країни, а також двосторонні відносини в контексті війни Росії в Україні. 

Зокрема, дискусійні панелі були присвячені таким питанням:

  • Немає місця нейтралітету. Якою повинна бути відповідь демократичного світу на війну Росії – бачення України, Європи, США та Японії;
  • Протидія Путіну – стримування Сі. Як справлятися з довгостроковими загрозами Китаю в Азії та Індо-Тихоокеанському регіоні?;
  • Новий старт для України та Японії. Як війна Росії впливає на відносини між двома країнами та коригує їхні пріоритети.

Також під час Форуму було презентовано дискусійну записку “Відповідальне партнерство. Як війна Росії може змінити відносини між Україною та Японією”, підготовлену за результатами адвокаційного візиту експертів Центру «Нова Європа» до Японії.

Ключові меседжі спікерів:

  • Альона Гетьманчук, Директорка Центру «Нова Європа»: Перемога України – це інвестиція не лише в безпеку Європи, а й у безпеку Японії, тому Японія вірить у перемогу України.
  • Лео Літра, Старший аналітик Центру «Нова Європа»: Україна має потужну трансатлантичну підтримку та дуже серйозну фортецю в Азії – Японію! Токіо значною мірою приєднався до політики Заходу, за винятком військової підтримки. Проте Японія має багато інших інструментів, щоб допомогти Україні, включаючи санкції, фінансову підтримку та підтримку в рамках G7!
  • Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії: Тільки дві країни знають, що таке ядерна катастрофа. Японія пережила її, а Україні постійно нею загрожують. Для Японії та для України дуже важливо перевести цю тему у формат, у якому ми зможемо убезпечити майбутнє нашої країни та майбутнє всього цивілізованого людства від ядерної катастрофи.
  • Мацуда Кунінорі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні: Головування в G7 означає багато. Це не тільки про допомогу Україні у перемозі в цій війні. Ми повинні пам’ятати, якою ми хочемо бачити Україну, й чому ми допомагаємо їй. Це причина, чому G7 разом з українськими партнерами навіть під час війни продовжує активно брати участь у таких реформах, як судова, реформа корпоративного управління, а також антикорупційна реформа.
  • Ігор Жовква, Заступник керівника Офісу Президента України: Глобальне партнерство України та Японії у часи війни набуває нових фарб та нових швидкостей. Україна живе сьогодні набагато швидше, ніж більша частина світу, і ми хочемо, щоб інші країни жили хоча б на половину з такою швидкістю як Україна. Впевнений, що Японія живе майже на одній швидкості із нами.
  • Густав Грессель, Старший науковий співробітник European Council on Foreign Relations (ECFR Berlin): Неможливо роками забезпечувати Україну із наявних запасів, вони практично порожні. Нове оборонно-промислове виробництво стане наріжним каменем військової допомоги Україні. Проблема в тому, що європейці поки що не мають спільної стратегії розподілу навантаження щодо постачання в Україну.
  • Ацуко Хігашіно, Доцентка Університету міста Цукуба: Позиція Японії насправді не змінила Україну, це Україна дуже серйозно змінює Японію! Вплив Японії на Україну був не дуже великий, тому що ми не можемо реально допомогти Україні в питанні постачання зброї через різні обмеження з нашого боку.
  • Мічіто Цуруока, Доцент Університету Кейо: Китай може анексувати Тайвань рано чи пізно, тому ми повинні надіслати Китаю потужне та чітке повідомлення про те, що Сі Цзіньпін не може досягнути своєї мети за допомогою армії. Найсильніший сигнал – змусити Путіна провалитись у досягненні своєї мети.
  • Роланд Фройденштайн, Віцепрезидент GLOBSEC Brussels: Для Китаю ослаблена Росія — це нормально, оскільки в такій ситуації Китаю буде легше мати справу з цим молодшим партнером. Проте інтерес Китаю полягає в тому, щоб Росія не програла цю війну, тому що перемога України була б ударом по авторитарним державам у всьому світі.

Відеозапис Форуму доступний українською та англійською.

Ключові ідеї спікерів:

Вступні слова

Перша панель «Немає місця нейтралітету. Якою повинна бути відповідь демократичного світу на війну Росії – бачення України, Європи, США та Японії».

Друга панель“Протидія Путіну – стримування Сі. Як справлятися з довгостроковими загрозами Китаю в Азії та Індо-Тихоокеанському регіоні?“.

Третья панель “Новий старт для України та Японії. Як війна Росії впливає на відносини між двома країнами та коригує їхні пріоритети”.

Фотозвіт з форуму доступний за посиланням. 

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!