Події
Україна в ЄС: мрія чи реальність?
26 травня 2022, 15:23

 

Якою є формула успіху для вступу в ЄС? Та що важливіше: імплементація реформ чи переговори і формування позитивного іміджу України? Ці та інші питання обговорювались вчора на заході Громадянської мережі ОПОРА «Україна в ЄС: мрія чи реальність?», у якому від Центру «Нова Європа» взяла участь Маріанна Фахурдінова.

«Звичайно, обидві складові є важливими. Однак, вже на етапі проведення переговорів, коли ми точно будемо рухатись до членства, важливішими, як на мене, будуть гармонізація законодавства та імплементація реформ. Адже від цього залежатиме тривалість переговорного процесу. Показовим є приклад Туреччини, яка 10 років вела переговори про вступ, утім потім вони були заморожені через порушення прав людини та дефіцит верховенства права у державі.

Зараз же, на більш ранніх етапах інтеграції: на етапах отримання кандидитаського статусу і початку переговорів, важивішими є перемовини з партнерами, донесення наших позицій і спростування тих застережень, які існують у скептично налаштованих європейських столицях.»

Під час виступу Маріанна Фахурдінова розповіла про настрої в ЄС щодо надання Україні кандидитсього статусу, а також про побоювання, які існують у скпетиків.

«Серед занепокоєнь щодо надання Україні кандидитського статусу можемо говорити про такі:

  • Несправедливість щодо Західних Балкан
  • Необхідність проведення внутрішньої реформи в ЄС
  • Втома від самого розширення
  • Питання війни та реакції Росії»

Запис заходу доступний тут:

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!