Події
Як Україна може досягти довгострокової безпеки?
10 червня 2022, 15:34

У п’ятницю, 10 червня, Катерина Зарембо, асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа», взяла участь у заході, організованому Munk School of Global Affairs and Public Policy, що був присвячений темі досягнення довгострокової безпеки для України.

Експертка розповіла про роль громадянського суспільства у протистоянні Росії.

Ключові ідеї виступу:

  • Україна непереможна саме тому, що воює не лише армія, а й усе суспільство різними способами сприяє опору. За різними опитуваннями, від 60 до 80% населення бере участь в опорі.
  • Ще у 2017 році я писала про те, що українські волонтери замінюють державу в обороні. Сьогодні ми спостерігаємо, як волонтери та добровольці допомагають українській обороні. Україна ніколи б не забезпечила армію усім необхідним: від одягу та черевиків до бронежилетів.
  • Поки що в громадянському суспільстві існує мовчазний консенсус не критикувати владу щодо невдач у підготовці до війни. Таким чином, українські ОГС наразі більше займаються забезпеченням військових та чинять опір агресору, аніж займаються адвокацією та наглядом за діями влади (зазвичай більш типові функції для громадянського суспільства).

Повний запис заходу за посиланням тут.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!