Події
7 щорічна конференція аналітичних центрів
12 грудня 2019, 18:17

Якою має бути візія розвитку України?

Цій темі була присвячена перша панель вже сьомої щорічної конференції аналітичних центрів, організованій Міжнародний фонд “Відродження” за підтримки Embassy of Sweden in Kyiv. Модератором обговорення була директорка ЦНЄ Альона Гетьманчук.

Декілька ключових тез спікерів:

– Роль та місце інтелектуалів в розвитку держав є важливою темою, до якої звертаються по всьому світові. Якщо раніше уряди постійно залучали у свою роботу інтелектуалів і будували місток між можновладцями та аналітичним середовищем, наразі, на жаль, така практика стає менш популярною.
– Постать інтелектуала в суспільстві є досі новою. Інтелектуалом можна вважати людину, яка спроможна вийти за межі свого его та апелювати до фактів, не послуговуючись такими химерними поняттями як вища істина.
– В Україні з 2012 року з’явилось багато нових аналітичних центрів, проте країні й досі бракує цілісної довгострокової візії розвитку держави.
– Україні для розвитку інтелектуального середовища слід модернізувати шкільну та вищу освіту.
– Нагальною є потреба вивести академічні дослідження на новий професійний рівень, адже сама аналітика здатна сформувати доказову базу для розвитку дискурсів.

Альона Гетьманчук також нагадала про те, що ЦНЄ здійснює пошук візії Нової Європи – такої європейської спільноти, в складі якої, в форматі повної або часткової інтеграції, має бути Україна.

 

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!