Події
Адвокаційний візит «Нової Європи» до Італії
26 січня 2023, 15:00

З 24 по 25 січня 2023 року Центр «Нова Європа» здійснив адвокаційний візит до Італії. Ціль візиту — посилити підтримку Рима у протидії російській агресії та представити погляди України на розвиток італійсько-українських двосторонніх відносин.

До української делегації увійшли директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук та старший аналітик Лео Літра, директор Берлінського офісу Німецького фонду Маршалла США Томас Кляйне-Брокгоф, голова напрямку «Регіональна безпека та дослідження конфліктів» фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», наукова співробітниця Лондонської школи економіки та політичних наук (Велика Британія) Марія Золкіна, радниця Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заступниця голови Офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дарія Гайдай, представниця ГО «Центр Протидії Корупції» Валерія Радченко.

Перший день візиту:

Eксперти взяли участь у закритому круглому столі в Сенаті за модерації глави сенатської комісії з європейських справ і ексміністра закордонних справ Джуліо Терці.

Також делегація виступила на великому публічному заході в провідному аналітичному центрі Італії Istituto Affari Internazionali – IAI, співорганізованому Центром «Нова Європа» у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Другий день візиту:

Eксперти зустрілись з Франческо Тало, дипломатичним радником прем’єр-міністра Італії Джорджії Мелоні.

«Професійно і водночас дуже приязно обговорили, яким може бути внесок Італії в перемогу України у цей вирішальний період війни, а також в процес вступу України до ЄС. Чекаємо на візит прем’єр-міністра Італії до України дуже згодом», — прокоментувала зустріч Альона Гетьманчук.

На завершення делегація зустрілась та поспілкувалась із низкою парламентарів. Найбільше – із профільними представниками правлячої партії «Брати Італії». Також зустрілись із парламентарями від інших політичних сил, серед яких «Рух п’яти зірок» та партії Берлусконі.

«Якраз в ці дні італійський парламент голосував за те, аби італійський уряд мав можливість впродовж 2023 року надавати військову підтримку для України. «5 зірок» нас не почули, проголосували проти цього рішення, але це лише мотивує далі працювати і більш переконливо доносити, чому військова допомога для України є сьогодні найбільшим внеском в мир, про який так багато говорять в Італії, але якого насправді ніхто не прагне більше, ніж українці», — зазначила директорка Центру «Нова Європа».

Також експерти зустрілись з опозиційними політичними силами. Зокрема, поспілкувались із Лією Квадрапелле з Демократичної партії.

«Загалом враження таке, що італійський уряд – попри його строкатість – наразі більше розуміє важливість підтримки України, аніж італійське суспільство. Саме тому попереду ще деякі інтерв’ю італійським медіа», — поділилась враженнями від зустрічі Альона Гетьманчук.

Адвокаційний візит до Італії підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Думки, висловлені учасниками під час візиту, не обов’язково збігаються з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!