Аналітика
Вступ України до ЄС. Що тепер? Що далі?
7 листопада 2023, 17:18
автор: Леонід Літра

Аналітичний бриф старшого аналітика Центру «Нова Європа» Леоніда Літри «Вступ України до ЄС. Що тепер? Що далі?” доступний англійською мовою тут.

Більш ніж будь-коли раніше ЄС має силу трансформувати Україну, незважаючи на те, що держава втягнута у війну з Росією. Надання Україні військової підтримки з боку ЄС змогло втримати Україну на плаву та захистити реформи, які були здійснені до початку війни. ЄС має збільшити свою військову підтримку, щоб гарантувати, що Україна зможе витримати війну на виснаження, яку веде Росія, не відволікаючись від втілення реформ, пов’язаних зі вступом до ЄС.

У той же час, ретельне виконання семи кроків, визначених ЄС, разом із отриманням статусу кандидата, дає ЄС всі передумови для переговорів про вступ України до Євросоюзу. Якщо Рада не зробить цього на грудневій зустрічі, це може призвести до регресу в процесі здійснення реформ та відштовхнути українців. Від початку переговорів про вступ з Україною виграють усі, включаючи ЄС. Таким чином усі зацікавлені сторони отримають більший вплив на процес реформ.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!