Аналітика
«Воїн-вовк» і Україна. Які ризики може становити співпраця з КНР для відносин із ЄС, США та НАТО?
8 жовтня 2020, 12:00
автор: Альона Гетьманчук, Ганна Мєдвєдєва, Маріанна Фахурдінова, Сергій Солодкий

КНР дедалі більше постає у фокусі уваги глобальних акторів та активніше відстоює власні інтереси, застосовуючи більш самовпевнену та наступальну «дипломатію воїна-вовка». Настав час і Києву задуматись про те, як розвивати відносини з Китаєм зокрема та азійськими країнами в цілому.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, азійський регіон має стати одним із важливих напрямків зовнішньої політики України. Розробка Україною Азійської стратегії викликала інтерес не лише серед наших партнерів в Азії, але й з-поміж партнерів у ЄС та НАТО.

Пам’ятаючи про те, що європейська та євроатлантична інтеграція залишаються ключовими пріоритетами української зовнішньої політики, а Азійська стратегія має компліментарний характер, Центр «Нова Європа» проаналізував, якими є головні ризики та загрози від поглиблення співпраці з КРН для відносин України з ЄС, США та НАТО.

PDF-версія документа доступна тут.

 

Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!