Спільне дослідження Центру “Нова Європа” та Інституту європейської політики (Берлін) про очікування українських та німецьких десіжнмейкерів один від одного. PDF-версія документа доступна тут.
Директорка “Нової Європи” Альона Гетьманчук та перший заступник директора Сергій Солодкий презентували результати дослідження під час Другого німецького сніданку, закритого онлайн-заходу, у якому взяли участь участь представники уряду України, МЗС, Офісу президента, провідних українських та німецьких аналітичних центрів.
«Який стан справ у співпраці між Німеччиною і Україною після першого року президентства Володимира Зеленського? Який вплив справляє на двосторонні відносини зміна політичного ландшафту в Україні, адже змінився не лише президент, а й радикально оновився парламент, було змінено уряд? Які очікування і виклики існують щодо цих відносин і до якої міри створено належне підґрунтя для майбутнього сталого співробітництва між Німеччиною і Україною?
Щоб відповісти на всі поставлені запитання, автори цього аналітичного документа провели інтерв’ю з німецькими та українськими можновладцями упродовж лютого і березня 2020 року. (…) На основі інтерв’ю були проаналізовані пріоритети співпраці, виклики й очікування з боку України і Німеччини. Оскільки інтерв’ю дозволили застосувати індуктивний підхід, автори змогли визначити аспекти відносин, які були проаналізовані окремо двома командами аналітиків (у Берліні і Києві).»
Публікація “Пріоритети і очікування України та Німеччини: Як зробити двосторонні відносини більш сталими” була розроблена на кошти, надані Open Society Initiative for Europe у рамках ініціативи “Європеїзація поза процесом” (Europeanisation beyond the Process). Роботу над публікацією координувала також команда Policy Hub при Інституті європейської політики.