Аналітика
Як російська політика щодо Білорусі може вплинути на регіональну безпеку?
6 лютого 2019, 13:12
автор:

Нещодавно російсько-білоруські протиріччя досягли свого апогею — заговорили навіть про можливий сценарій поглинання Білорусі Росією. Зрозуміло, що агресивна політика Росії, спрямована на зближення з сусідньою державою, загрожує не тільки суверенітету Білорусі, а й регіональній безпеці в цілому і Україні зокрема. Продовжуючи рубрику «Нова Європа» цікавиться» Центр «Нова Європа» звернувся до відомих закордонних аналітиків із таким питанням: «Як російська політика щодо Білорусі може вплинути на регіональну безпеку та як Україна та західні партнери мають реагувати на ці зміни?»

Серед аналітиків, які поділилися з ЦНЄ своїм розумінням цієї ситуації, були Ендрю Вілсон, професор українських досліджень в Університетському коледжі Лондона (Велика Британія),  старший аналітик Європейської Ради з міжнародних відносин (ECFR); Аркадій Мошес, директор Програми дослідження східного сусідства ЄС та Росії Фінського інституту міжнародних відносин (Фінляндія); Євгеній Прейгерман, керівник експертної ініціативи «Мінський діалог» (Білорусь); Балаш Ярабік, позаштатний аналітик Carnegie Europe; Ригор Ніжнікау, старший аналітик Фінського Інституту міжнародних відносин (Фінляндія) та Густав Грессель, старший аналітик берлінського бюро Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR).

Ви можете переглянути PDF-версію цього аналітичного коментаря, або ж ознайомитися з баченням західних експертів щодо означеної проблематики на сторінці видання “Сьогодні“.

Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Думки та позиції викладені у цій публікації є позицією автора та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!