Аналітика
Як сприймають Україну в країнах ЄС?
18 листопада 2020, 12:34
автор: Леонід Літра

 

У західній моделі схвалення державних рішень громадська думка відіграє особливо важливу роль. Від початку російської агресії у 2014 році Україну підтримують її партнери, зокрема західні країни, що допомагає українській державі протидіяти кремлівській агресії та сприяє проведенню реформ.

Щоб зрозуміти настрої щодо України, Центр «Нова Європа» (ЦНЄ) здійснив дослідження громадської думки у кількох найбільших європейських державах. Загальною метою опитування було дізнатись, якою є громадська думка щодо України, а також виявити найбільш поширені асоціації з українською державою. Дані, які отримав ЦНЄ, будуть використані для розробки фактологічних підходів для взаємодії України з країнами дослідження. Опитування 2020 року актуалізує результати дослідження, яке було проведене у 2015 році, що підвищує цінність отриманих даних.

Опитування громадської думки було проведене у Франції, Німеччині, Італії та Польщі соціологічним агентством «Kantar Profiles Division» на замовлення Центру «Нова Європа». Загалом понад 4 тис. респондентів віком від 18 до 65+ років відповіли на шість запитань, включно з одним відкритим. Респонденти у кожній країні були відібрані у такий спосіб, щоб пропорційно представляти різні групи за статтю, віком та регіонами мешкання. Відповіді були зібрані через онлайн-опитування, яке проводилось із 22 по 29 вересня 2020 року.

PDF-версія дослідження досутпна тут.

Центр “Нова Європа” створив також ряд інфографічних матеріалів шістьма мовами: українською, англійською, німецькою, французькою, італійською, польською.

 

 

Публікація «Як сприймають Україну в країнах ЄС?» була розроблена на кошти, надані Open Society Initiative for Europe у рамках ініціативи «Європеїзація поза процесом» (Europeanisation beyond the Process).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!