Аналітика
Як зберегти підтримку України з боку європейських суспільств?
17 жовтня 2022, 12:01
автор: Маріанна Фахурдінова, Сергій Солодкий

 

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну надзвичайно об’єднало Європу, утім, після семи місяців війни у європейських суспільствах починають лунати заклики зменшити підтримку Україні.

 

У своєму аналізі «Зима наближається: як зберегти підтримку України з боку європейських суспільств?» Сергій Солодкий, заступник директора, та Маріанна Фахурдінова, аналітикиня Центру «Нова Європа», дослідили:

  • які питання наразі непокоять європейців у контексті війни
  • наскільки вони впливають на підтримку України
  • чи ефективними були інструменти Росії з підриву єдності Європи впродовж останніх 7 місяців та чи мають вони потенціал розхитувати європейські суспільства у майбутньому

 

Для цього дослідники проаналізували:

  • занепокоєння та настрої громадян
  • думки експертів з країн-членів ЄС
  • теми, які найбільше порушувались у європейських медіа

 

Кілька знахідок із дослідження:

  • Ключові занепокоєння європейців як на національному рівні, так і на рівні ЄС: зростання цін, інфляція та вартість життя, а також енергопостачання
  • Із погіршенням економічної ситуації частка прихильних до підтримки України громадян може зменшуватись, і вона уже зменшується на рівні окремих країн. Водночас, станом на вересень-жовтень 2022 року це падіння не критичне, а частка населення, що підтримують Україну досі залишається високою (вища, ніж частка опонентів).
  • Російські гібридні дії в країнах ЄС у перші 7 місяців масштабної війни проти України переважно мали низьку ефективність – фактично не впливали на підтримку українців зі сторони країн ЄС. Із восьми проаналізованих інструментів лише один – підтримка проросійських політиків – приносить видимі плоди для російських зусиль.

 

У дослідженні аналітики «Нової Європи» напрацювали також низку рекомендацій для відповідних українських стейкхолдерів, що мають на меті допомогти зберегти підтримку України серед європейських суспільств.

Публікація виготовлена в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Думки та позиції викладені у цій публікації є позицією авторів та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!