Події
#COVID19: Як країни Східного партнерства використовують допомогу ЄС?
17 червня 2020, 14:30

Катерина Зарембо стала запрошеним спікером заходу “#COVID19: Як країни Східного партнерства використовують допомогу ЄС?”, організованого TEPSA (The Trans European Policy Studies Association).

 

 

Кілька тез із виступу:

  • Підтримка членства в ЄС чомусь впала в Україні. Відповідне опитування було проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Згідно з результатами, які були представлені на початку червня 46% українців підтримують членство в ЄС, в той час як у минулому році за це виступали 60%. Тож у нас падіння становить близько 15%.
  • Коли КМІС запитав, які країни можуть допомогти Україні боротися з коронавірусом, 34% українців відповіли, що сподіваються, що Китай допоможе, і лише 10% відповіли, що допомоги можна очікувати від ЄС, і ще 10% – від США.
  • Чомусь імідж ЄС постраждав, незважаючи на те, що ЄС був найбільшим помічником та донором під час кризи коронавірусу. ЄС надав понад мільярд макрофінансової допомоги, не враховуючи індивідуальні внески держав-членів. Це історія, якої, очевидно, не знає українське суспільство.
  • Статистика також показує, що Україна, безумовно, не є джерелом пандемії та хабом коронавірусу. Однак той факт, що подорожі до ЄС обмежені, безумовно вплине на відносини між Україною та ЄС з точки зору настроїв населення. Для пересічного українця безвізовий режим був одним із ключових досягнень у відносинах між ЄС та Україною.
  • Довіра залишається найважливішим компонентом відносин між Україною та ЄС: довіра до України як до надійного сусіда, довіра до ЄС, який може виконувати свої зобов’язання та двостороння довіра щодо будь-яких аспектів співпраці, яка має тривати, незважаючи ні на що.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!