Події
Децентралізація і євроінтеграція. Чи є взаємозв’язок?
19 лютого 2020, 18:14

 

Децентралізація і євроінтеграція. Чи є взаємозв’язок? Як Європейський Союз міг би сприяти подальшому процесу децентралізації, яку давно вже називають однією з найбільш успішних реформ в Україні?

На ці питання сьогодні у Берліні відповідав Сергій Солодкий під час презентації аналітичного документа, підготовленого Центром “Нова Європа”  у партнерстві із  Центром східноєвропейських та міжнародних досліджень (ZOiS, Німеччина).

Це дослідження грунтується на аналітичних записках, які були підготовлені регіональними аналітиками з різних куточків України – Харківщини, Одещини, Львівщини, Полтавщини, Сумщини та Донеччини.

 

Під час презентації Сергій Солодкий, зокрема, представив такі рекомендації:

  • Посилювати  інформаційно-роз’яснювальну роботу. Наразі все ще існує багато упереджень щодо реформи децентралізації, тому критично важливим є продовження та посилення інформаційної кампанії з метою детального  роз’яснення ключових складових  реформи. ЄС міг би підтримувати відповідні комунікаційні ініціативи.
  • Акцентувати увагуна проектах розвитку. Донорським організаціям, які представлені переважно країнами ЄС, слід звертати більшу увагу на підтримку ініціатив із запуску та впровадження проектів місцевого розвитку.
  • Посилювати кадровий потенціал органів місцевого самоврядування. Розвиток громад більшою мірою залежить від професійності та ініціативності керівництва цих громад. Тому важливим є проведення представниками ЄС тренінгів та консультацій щодо залучення інвестицій, розвитку підприємництва, стратегічного планування  для представників місцевого самоврядування

У презентації дослідження також взяв участь Георг Мільбрадт, Спеціальний посланник уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні.

За його словами “Завдяки децентралізації відбувається справжня європеїзація України. Це не отримання членства в ЄС, але це реальне наближення до ЄС. Україна своїм прикладом впливатиме на зміни і в Росії, яка ще з часів царизму, а особливо в радянські часи, сповідувала старі методи, коли все вирішує центр”.

Більше деталей щодо дослідження та решта рекомендацій тут.

 

Захід відбувся в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!