Події
Дослідження “Євромапа-3” презентували на Донеччині
26 листопада 2021, 15:35
Сьогодні на регіональному онлайн заході “Де в рейтингу європейської інтеграції Донецька область?”  представники Центру “Нова Європа” Тетяна Левонюк та Сергій Солодкий презентували результати, які показала Донеччина у дослідженні “Євромапа України-3. Рейтинг європейської інтеграції областей”підготовленому у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
 
На презентації обговорили не тільки здобутки, але і виклики євроінтеграційних процесів, з якими стикається область.
 
  • Зокрема, спікери зазначали низьку поінформованість місцевого населення про ЄС, критично малу кількість ЗМІ, які б якісно висвітлювати питання євроінтеграції, недостатність уваги, що приділяється розвитку культурної сфери в області.
  • Серед індикаторів, які найкраще «відчуваються» мешканцями, і тими, які впливають на їх позитивне сприйняття, євроінтеграції називали сферу надання державних послуг – роботу ЦНАПів (Центрів надання адміністративних послуг).
  • Більшість спікерів зазначили про необхідність роботи з молоддю, як довгострокового фактору для посилення євроінтеграції як регіонів, так і всієї країни в цілому.
  • Згідно з результатами невеличкого експертного опитування щодо євроінтеграції на Донеччині, яке Центр «Нова Європа» провів напередодні заходу, головним двигуном європейської інтеграції на місцевому рівні на Донеччині серед опитаних 70% визнали громадський сектор.

 

“Водночас, громадські організації вимушені долати труднощі з фінансуванням, та багато з них зараз знаходяться в стані виживання, тож потребують підтримки, зокрема з боку держави”, – зазначив один зі спікерів заходу.
 
 Бонус-цікавинкою з дослідження “Євромапа-3” є такі факти:
 
  • Попри гуманітарні, екологічні та безпекові виклики, які стоять перед Донеччиною, регіону вдається бути лідером за обсягом експорту товарів до ЄС. Торік він склав 1,8 млн доларів США. Донеччина – в трійці областей-лідерів.
  • За кількістю модернізованих інфраструктурних об’єктів область посіла третє місце

 

Ґендерні успіхи регіону – 1 місце за всіма показниками!

 
  • Частка жінок серед голів селищ міського типу – 33,3%
  • Частка юридичних осіб, у яких керівниками є жінки – 32%
  • Найбільший обсяг коштів, виділених із обласного бюджету на діяльність із забезпечення ґендерної рівності – понад 300 000 грн

 

Дякуємо за підтримку USAID/ENGAGE та усім спікерам за цікаву дискусію!

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!