Події
Ключові меседжі Ольги Стефанішиної під час Другого EU Accession Exchange Forum
3 жовтня 2023, 19:00

 

Пропонуємо вашій увазі ключові меседжі Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної під час Другого EU Accession Exchange Forum:

  • Виконання семи кроків не означає завершення процесу реформ і кінець трансформації. Це процес, який триває.
  • Виходячи з прогресу, який нам вдалося продемонструвати щодо всіх семи рекомендацій, і відданість програмі реформ загалом, не залишила місця для дискусії про те, чи буде оцінка позитивною і чи Україна зробила все необхідне для того, щоб переговори про вступ могли розпочатися. Отже, відкриття переговорів про вступ – це не той випадок, коли Україна ще має щось надати. Є розуміння, що для України можуть бути відкриті ці переговори. Загалом у нас є консенсус усіх держав-членів щодо цього.
  • 2030 рік – це дата розширення ЄС, і це стосується не лише України, а й усіх інших країн, які зараз перебувають у процесі вступу. Втім, не виключено, що деякі з них можуть зробити це раніше.
  • Готовність України до членства можна було б забезпечити за два роки. Ми вже значною мірою інтегровані в єдиний ринок. Україна є частиною процесу формування політики в Європі.
  • В Україні є можливості керувати країною протягом усієї війни таким чином, щоб зробити її не тільки функціональною, але й такою, що розвивається.

Запис Форуму: https://bit.ly/3F2kBOg

Форум організовано Центром «Нова Європа» у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Міжнародним фондом «Відродження», Інститутом європейської політики та реформ, Фондом Сороса в Грузії і Центром ліберальної сучасності, Німеччина. Європейська правда виступила медіа-партнером події. Форум відбувся за підтримки ЄС у рамках проєкту «Європейське відродження України», який реалізує Міжнародний фонд «Відродження».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!