Команда

Альона Гетьманчук, директорка Центру “Нова Європа”, є досвідченим керівником медійних та громадських проектів і зовнішньополітичним аналітиком. У 2009 році стала співзасновником Інституту світової політики, яким керувала протягом 8 років. З 2016 року Альона є членом Консультаційного комітету Президентів України і Польщі.

Журналістський досвід Альони включає майже 15 років роботи міжнародним оглядачем та редактором. Її досьє складається з численних аналітичних статей у провідних українських та іноземних медіа (The New York Times, The International Herald Tribune, Gazeta Wyborcza, Kyiv Post, Moscow Times та інших) та інтерв’ю, зокрема перше та досі єдине в історії незалежної України інтерв’ю американського президента українським медіа. Упродовж останніх десяти років Альона є авторкою впливової газети «Дзеркало тижня». А також веде блог у найпопулярнішому українському інтернет-виданні «Українська правда», який раніше називався «Щоденник євроатлантиста».

У червні 2017 року вона отримала державну нагороду від Президента України Петра Порошенка за внесок у процес євроінтеграції України.

Дослідницькі інтереси: сприйняття України в ЄС, безпекова політика, євроатлантична інтеграція, відносини України з Польщею, США та Німеччиною.

Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру “Нова Європа”. Експерт із зовнішньої політики, міжнародних відносин та безпеки. З 2009 по 2017 працював в Інституті світової політики. Закінчив Вестмінстерський університет за спеціальністю “Міжнародні відносини”, а також Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Із 1999 року працював редактором відділів міжнародних новин у провідних виданнях України – щоденна газета “День”, “Газета 24”, “Главред”.

Його коментарі та інтерв’ю регулярно публікують як в українських, так і закордонних мас-медіа. Солодкий брав участь у написанні низки аналітичних записок та досліджень з питань зовнішньої політики та регіональної безпеки.

Дослідницькі інтереси: безпекова політика, європейська та євроатлантична інтеграція України, Мінські домовленості, відносини України з Росією, Німеччиною, Румунією та Великою Британією.

Катерина Зарембо, заступниця директора Центру “Нова Європа”. Вона також викладає на магістерській програмі “Німецькі та європейські студії” у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”. З 2010 року по 2017 рік працювала в Інституті світової політики. Катерина отримала ступінь кандидата наук у Національному інституті стратегічних досліджень (Київ, Україна), диплом магістра з європейських студій університету “University College Dublin” (Дублін, Ірландія) та диплом магістра англійської та італійської мов Національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, Україна). У 2010-2011 роках була стипендіатом Інституту відкритого суспільства.

Дослідницькі інтереси: політичний діалог Україна-ЄС, реформа безпекового сектору, безпекові місії Європейського Союзу, відносини України з Польщею, Італією, Ізраїлем, врегулювання конфлікту між Україною та Росією.

Леонід Літра, старший аналітик Центру “Нова Європа”. З 2012 по 2017 працював в Інституті світової політики, а до цього обіймав посаду заступника директора в Інституті розвитку та соціальних ініціатив “Viitorul” в Кишиневі (Молдова), наразі є його асоційованим експертом. У 2011 році входив до складу експертної групи, яка проводить стратегічну оцінку придністровського конфлікту для Європейської комісії.  Леонід є частиною основної команди з підготовки “Індексу європейської інтеграції країн Східного партнерства”, “Індексу візової лібералізації країн Східного партнерства”, є постійним оглядачем в “Nations in Transit Report on Moldova”, що публікується Freedom House, автором  Bertelsmann Transformation Index та співавтором досліджень для інституцій ЄС, зокрема Європейського парламенту.

Леонід був стипендіатом Карнегі  Єльського університету та здобув ступінь магістра у Європейському інституті вищих міжнародних досліджень у Ніцці (Франція) в сфері міжнародних відносин і європейських досліджень.

Дослідницькі інтереси: демократизація на пострадянському просторі, європейська інтеграція, “заморожені конфлікти”, Східне партнерство, відносини України з Молдовою, Румунією, Францією.

Ольга Лимарменеджер з організаційного розвитку, аналітик Центру “Нова Європа”. Ольга відповідає за управління проектами та організаційну роботу, спрямовану на розбудову інституційної спроможності Центру «Нова Європа». Брала участь у низці тренінгів з організаційного розвитку НУО (управління проектами, управління персоналом, стратегічне планування, моніторинг та оцінка, фандрайзінг, аналіз політики, адвокація тощо).

В Інституті світової політики, де вона раніше працювала, Ольга відповідала за трирічний проект інституційного розвитку в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України. Тепер вона ділиться своїм досвідом розбудови інституційної спроможності організації з іншими українськими НУО. Ольга також є співавтором кількох досліджень з питань безпеки. Має ступінь магістра  філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.