Команда

Альона Гетьманчук, директорка Центру “Нова Європа”, є досвідченим керівником медійних та громадських проектів і зовнішньополітичним аналітиком. У 2009 році стала співзасновником Інституту світової політики, яким керувала протягом 8 років. З 2016 року Альона є членом Консультаційного комітету Президентів України і Польщі.

Журналістський досвід Альони включає майже 15 років роботи міжнародним оглядачем та редактором. Її досьє складається з численних аналітичних статей у провідних українських та іноземних медіа (The New York Times, The International Herald Tribune, Gazeta Wyborcza, Kyiv Post, Moscow Times та інших) та інтерв’ю, зокрема перше та досі єдине в історії незалежної України інтерв’ю американського президента українським медіа. Упродовж останніх десяти років Альона є авторкою впливової газети «Дзеркало тижня». А також веде блог у найпопулярнішому українському інтернет-виданні «Українська правда», який раніше називався «Щоденник євроатлантиста».

У червні 2017 року вона отримала державну нагороду від Президента України Петра Порошенка за внесок у процес євроінтеграції України.

Дослідницькі інтереси: сприйняття України в ЄС, безпекова політика, євроатлантична інтеграція, відносини України з Польщею, США та Німеччиною.

Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру “Нова Європа”. Експерт із зовнішньої політики, міжнародних відносин та безпеки. З 2009 по 2017 працював в Інституті світової політики. Закінчив Вестмінстерський університет за спеціальністю “Міжнародні відносини”, а також Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Із 1999 року працював редактором відділів міжнародних новин у провідних виданнях України – щоденна газета “День”, “Газета 24”, “Главред”.

Його коментарі та інтерв’ю регулярно публікують як в українських, так і закордонних мас-медіа. Солодкий брав участь у написанні низки аналітичних записок та досліджень з питань зовнішньої політики та регіональної безпеки.

Дослідницькі інтереси: безпекова політика, європейська та євроатлантична інтеграція України, Мінські домовленості, відносини України з Росією, Німеччиною, Румунією та Великою Британією.

Катерина Зарембо, асоційована аналітикиня Центру “Нова Європа”. Вона викладає на магістерській програмі “Німецькі та європейські студії” у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”. З 2010 року по 2017 рік працювала в Інституті світової політики; до 2019 року – заступниця директора Центру “Нова Європа”. Катерина отримала ступінь кандидата наук у Національному інституті стратегічних досліджень (Київ, Україна), диплом магістра з європейських студій університету “University College Dublin” (Дублін, Ірландія) та диплом магістра англійської та італійської мов Національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, Україна). У 2010-2011 роках була стипендіатом Інституту відкритого суспільства.

Дослідницькі інтереси: політичний діалог Україна-ЄС, реформа безпекового сектору, безпекові місії Європейського Союзу, відносини України з Польщею, Італією, Ізраїлем, врегулювання конфлікту між Україною та Росією.

Леонід Літра, старший аналітик Центру “Нова Європа”. З 2012 по 2017 працював в Інституті світової політики, а до цього обіймав посаду заступника директора в Інституті розвитку та соціальних ініціатив “Viitorul” в Кишиневі (Молдова), наразі є його асоційованим експертом. У 2011 році входив до складу експертної групи, яка проводить стратегічну оцінку придністровського конфлікту для Європейської комісії.  Леонід є частиною основної команди з підготовки “Індексу європейської інтеграції країн Східного партнерства”, “Індексу візової лібералізації країн Східного партнерства”, є постійним оглядачем в “Nations in Transit Report on Moldova”, що публікується Freedom House, автором  Bertelsmann Transformation Index та співавтором досліджень для інституцій ЄС, зокрема Європейського парламенту.

Леонід був стипендіатом Карнегі  Єльського університету та здобув ступінь магістра у Європейському інституті вищих міжнародних досліджень у Ніцці (Франція) в сфері міжнародних відносин і європейських досліджень.

Дослідницькі інтереси: демократизація на пострадянському просторі, європейська інтеграція, “заморожені конфлікти”, Східне партнерство, відносини України з Молдовою, Румунією, Францією.

Тетяна Левонюк, молодший аналітик Центру “Нова Європа”.
Завдяки конкурсу “Стажування студентів вищих навчальних закладів на базі аналітичних центрів” проходила стажування у Центрі “Нова Європа” у квітні-вересні 2018 року. Бакалавр зі спеціальності “Міжнародні відносини” Білоруського державного університету, магістр (спеціалізація “Зовнішня політика”) Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Під час навчання на бакалавраті та магістратурі брала участь у багатьох семінарах, тренінгах та освітніх проектах, має досвід громадської діяльності. Володіє англійською та французькою мовами, вивчає іспанську та хорватську.

Дослідницькі інтереси: європейська інтеграція, відносини Україна-ЄС, Західні Балкани, відносини України з країнами Вишеградської четвірки (Словаччина, Чехія).

Анастасія Штанєва, менеджерка з організаційного розвитку Центру “Нова Європа”. З 2015 по 2017 рік працювала координатором проектів з впровадження медіації та фасилітації діалогів у Національній aсоціації медіаторів України. Має значний досвід співпраці з донорами. У якості асистента спеціаліста зі Східної Європи SeeD (Centre for Sustainable Peace and Democratic Development) проводила аналіз та презентацію результатів соціальних досліджень SCORE Index. Проходила стажування в українському парламенті, має досвід розробки та адвокації законопроектів. Отримала диплом бакалавра права та магістра політології у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», навчалась в Єнському університеті ім. Фрідріха Шиллера на програмі German and European Studies. Сертифікована медіаторка та фасилітаторка, тренерка, експертка з конфліктів в організаціях. Володіє англійською, німецькою та французькою мовами.

Маріанна Фахурдінова, комунікаційний менеджер, молодший аналітик Центру “Нова Європа”. Фахівець з міжнародних відносин та фахівець з перекладу (ступінь бакалавра) Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, здобуває ступінь магістра за спеціалізацією “Європейські студії” в ІМВ КНУ. Випускниця школи міжнародної журналістики Guildhall та програми професійного розвитку НАТО “YOUNG UA”.

Голова молодіжної громадської організації “Центр безпекових ініціатив”, співорганізатор програми менторства для молоді “14:35”, організатор театральних вистав “Pygmalion” та “The Mousetrap” в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка.

Учасниця конференцій, моделей та форумів, присвячених сучасним проблемам ООН, НАТО та ЄС в Україні та закордоном.

Дослідницькі інтереси: безпекова політика, гібридні впливи та дезінформація, євроатлантична інтеграція України, співпраця Україна-НАТО, безпекові проекти ЄС.

Роберт Хорольський, асоційований аналітик Центру “Нова Європа”. У 2001 році здобув ступінь кандидата юридичних наук у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого (Харків, Україна), де потім викладав міжнародне публічне право та право Європейського Союзу.

Після вивченя європейського права в Коледжі Європи (Брюгге, Бельгія) у 2009-2012 роках працював експертом з правових питань в Українсько-Європейському дорадчому центрі з питань законодавства (UEPLAC – Етап V), надаючи консультаційну підтримку органам державної влади України з питань державної політики у сфері європейської інтеграції.

Відтоді співпрацює з різними юридичними компаніями та дослідницькими організаціями, надаючи консультаційні послуги з різноманітних питань українського, європейського та міжнародного права.

Дослідницькі інтереси: юридичні та інституційні аспекти євроінтеграційної політики України, відносин асоціації між Україною та ЄС, наближення законодавства України до права ЄС.