Події
Лео Літра взяв участь у публічній дискусії в Кагулі
31 липня 2019, 13:14

29 липня старший аналітик Центру «Нова Європа» Лео Літра взяв участь у публічній дискусії “Кафе дебатів ЄС” в Кагулі, Республіка Молдова.

Під час заходу було обговорено виконання Молдовою та Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. На дискусії було дано оцінку досягненням та проблемам на шляху запровадження Угоди про асоціацію.

Лео Літра так прокоментував це питання:

«Реформа юстиції не тільки на стадії розробки законодавчих актів, а й при їх реалізації є основним пунктом порядку денного Республіки Молдова – ЄС. Наприклад, я читаю звіт молдовської влади, де глава юстиції стверджує, що 75% запланованих дій було виконано. Я вірю в ці дані, однак не відчуваю цього на практиці. Отже, у нас у звіті написаний певний відсоток реалізації, але дуже складно відчути певні реформи в повсякденному житті. Ось чому часто наслідки певних реформ приходять із запізненням. Водночас, я думаю, що Угода про асоціацію реалізується досить динамічно в торгівельному секторі ЄС і меншою мірою в секторах, пов’язаних з певною політичною чутливістю, таких як боротьба з корупцією, де у нас є інститути, але які, на нашу думку, діють не так ефективно, як нам хотілося б. Мені здається, що до сьогодні Україна була більш динамічною в реалізації Угоди з ЄС, при тому, що на початках прогрес Республіки Молдова був кращим. Сьогодні молдовська влада повинна надолужити цей процес».

Друга частина дискусії була присвячена виконанню угоди на регіональному та місцевому рівнях, під час якої експерти надали конкретні рекомендації щодо того, як краще адаптувати Угоду про асоціацію до місцевих потреб.

У заході взяли участь місцеві та закордонні експерти, представники державних установ, зокрема мерії Кагула і Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова, а також представники громадянського суспільства, академічного середовища, журналісти.

Захід було організовано Інститутом реформ і європейської політики (IPRE) у співпраці з Фондом Ганса Зайделя у Республіці Молдова.

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!