Ми у медіа
“55% швейцарців підтримують або радше підтримують реекспорт зброї в Україну. Переосмислення цього питання відбувається не лише серед швейцарських політиків, але і на рівні суспільства”, – Маріанна Фахурдінова
8 лютого 2023, 12:26
автор: Маріанна Фахурдінова

​​«55% швейцарців підтримують або радше підтримують реекспорт зброї в Україну. Переосмислення цього питання відбувається не лише серед швейцарських політиків, але і на рівні суспільства».

Про це заявила аналітикиня Центру «Нова Європа» Маріанна Фахурдінова в ефірі Радіо НВ.

За її словами, зняття заборони на реекспорт швейцарської зброї в Україну вже розглядається – 24 січня профільний комітет швейцарського парламенту проголосував за відповідне депутатське подання. Водночас аналітикиня наголошує, що рішення профільного комітету — це лише перший крок до розблокування реекспорту, адже за нього ще має проголосувати парламент.

«Однак сам факт того, що питання послаблення законодавства щодо реекспорту озброєнь обговорюється – це позитивний сигнал для України», — підкреслює Маріанна Фахурдінова.

Вона додає, що до ухвалення остаточного рішення про реекспорт Швейцарія почала шукати інші креативні шляхи військової допомогти України.

«Днями одна із депутаток запропонувала передати частину із законсервованих 96 танків «Леопард», що перебувають на складах Швейцарії, європейським партнерам за символічну плату (1 франк). Це дозволило б таким країнам як Фінляндія, Польща, Словаччина та Чехія передати танки, які у них є на озброєнні, в Україну, а власні запаси поповнити швейцарськими «Леопардами». Утім, це рішення наразі лише обговорюється і потребуватиме виведення швейцарських танків з експлуатації», — пояснила Маріанна Фахурдінова.

Більше про те, як раніше нейтральна Швейцарія зробила перший крок до того, щоб дозволити реекспорт власної зброї в Україну читайте у статті Маріанни Фахурдінової для видання “Європейська правда”.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!