Ми у медіа
Авторитети, щастя і вік. Три запитання до Дня молоді
24 червня 2018, 16:56
автор: Катерина Зарембо

Які цінності, прагнення і страхи мають молоді українці? На кого рівняються і про що мріють? Кому довіряють і чим цікавляться? З нагоди Дня молоді Радіо Свобода вирішило з’ясувати, як і чим живе молодь в Україні.

Про цінності. Вірність, дружба і свобода – такі цінності для української молоді є найбільш важливими. Про це свідчить опитування, яке провели Центр «Нова Європа» та Фонд імені Фрідріха Еберта спільно з соціологічною компанією GfK Ukraine минулого року. Соціологи спробували дослідити настрої української молоді не лише за останні роки, а й за весь час незалежності України.

В опитуванні взяли участь дві тисячі людей від 14 до 29 років з усіх регіонів (крім Криму, Луганської і Донецької областей).

Половина молодих українців мають звичку молитися, 18% – не читають книжки і майже всі – 91% – користуються соцмережами, свідчить опитування.

Згідно з опитуванням, 61% молоді пишаються тим, що є українцями. І стільки ж вважають відповідальною Росію за війну на Донбасі. 60% підтримують вступ до Євросоюзу і майже стільки ж – демократичний шлях розвитку країни. Водночас, опитування показує, що українська молодь здебільшого не цікавиться політикою.

«Нас найбільше вразило те, що молодь в Україні є аполітичною, політика її не цікавить, тільки близько10% цікавляться політикою. Крім, того близько 75%– не довіряють або скоріше не довіряють політикам», – зазначила в коментарі Радіо Свобода представниця центру «Нова Європа» Катерина Зарембо.

Читайте повну версію матеріалу на сайті “Радіо Свобода”

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!