Ми у медіа
Чого чекати від зустрічі Путіна й Трампа?
27 червня 2018, 11:37
автор: Альона Гетьманчук

Офіційного підтвердження щодо домовленості про зустріч президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна поки що немає. Проте, за повідомленнями ЗМІ, воно має відбутися в найближчі кілька тижнів.

Чого можна очікувати від зустрічі Трампа та Путіна, якщо вона таки відбудеться, «День» запитав у директора Центру «Нова Європа» Альони ГЕТЬМАНЧУК:

— Зважаючи на амбітні завдання зустрічі — розв’язати довгострокові протиріччя у відносинах — буде багато звукового ефекту, але навряд чи конкретних результатів.

Думаю, що в Трампа більш вразливі позиції, враховуючи його схильність до театралізованої миротворчості, відсутність єдності в позиціях серед представників його власної адміністрації, незрозуміле захоплення Путіним, яке часто призводить до виправдання дій останнього. Багато залежатиме від того, наскільки Трамп буде слідувати виробленій переговорній лінії, враховувати поради своїх радників, Державного департаменту та зважати на внутрішньополітичну чутливість питання взаємин із Росією. Адже більш ніж очевидно, що в США цю зустріч розглядатимуть під мікроскопом (на відміну, від зустрічі з іншими закордонними лідерами).

Щодо України, то тут важливо, що будь-яка домовленість, яка може бути досягнута без погодження з офіційним Києвом і в розріз із національними інтересами України, просто не матиме сенсу. Цікаво, чи Трамп попросить російського президента, як обіцяв у одному з телеінтерв’ю, зробити йому послугу і забратись із України та Сирії. Очевидно, що Путін не упустить можливості, щоб провести ще одну дискредитаційну кампанію України з розрахунком виключно на американського президента. І тут питання в тому, наскільки американський президент серйозно сприйме все сказане, і яким чином це може відобразитись на українській політиці Білого дому в майбутньому.

Повну версію статті читайте на сайті газети “День”

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!