Ми у медіа
Другий раунд. Чи отримає Україна гроші від ЄС та чому опирається Орбан
1 лютого 2024, 14:13
автор: Леонід Літра

«В ЄС дійсно зростає потреба у серйозних заходах щодо Угорщини, адже так не працює, ти не можеш бути бенефіціаром від бюджету ЄС, але працювати на Росію, Китай, і блокувати рішення ЄС. Тому, я думаю, що така потреба зростає всередині ЄС».

Леонід Літра, старший аналітик Центру «Нова Європа», коментує виданню РБК-Україна ситуацію на позачерговому саміті ЄС, де знову обговорюється питання надання України довгострокової допомоги.

“В цей момент, коли немає ще підтримки від США, коли Україна дуже потребує цієї підтримки, якщо не буде й підтримки з боку ЄС, то Україна опиниться у поганій ситуації. Йдеться не тільки про гроші на військовий бюджет, йдеться про економічну допомогу”, – розповів Леонід Літра.

За словами експерта, поведінка Орбана може пояснюватися декількома причинами. Перша – він хоче отримати решту заморожених в ЄС коштів. Друга полягає у дружбі Орбана з Кремлем, що відображається у заявах та поведінці угорського прем’єра: то він закликає до переговорів з РФ, то прогнозує неминучу поразку України. І третя причина – це бажання Орбана мати вплив на рішення Євросоюзу.

Більше подробиць у матеріалі Дмитра Левицького: https://bit.ly/3Ul93yk

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!