Практика показує, що з освоєнням та використанням європейської допомоги у України є певні проблеми.
“Нещодавно віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що Україна втратила багатомільйонний грант ЄС на обладнання пунктів пропуску на кордоні. Він був відкритий з 2007 року, і за 10 років Україна так нічого і не зробила. Для Фонду енергоефективності виділено 22 млн євро, і ні копійки з цих грошей Україна не використала. Є проблема і з третьою частиною макрофінансової допомоги ЄС на 600 млн. євро. Україна не виконала умови для його отримання, а термін закінчується через два тижні: скасування мораторію на експорт лісу-кругляка, запуск Фонду енергоефективності, виплата в внутрішньо переміщеним особам (але тут є істотний прогрес). Таким чином Україна ризикує втратити ці гроші Ось чому всередині ЄС з’являються дебати, чи варто інвестувати в Україну»
Між тим, Комітет з іноземних справ Європарламенту рекомендує Єврокомісії та Раді ЄС створити для асоціативних країн (України, Молдови та Грузії) новий формат співпраці “Східне партнерство +”, який передбачатиме приєднання до митного, енергетичного та цифрового союзу ЄС, Шенгенської зони та скасування плати за роумінг.
“Наразі в Україні, Грузії та Молдові існує певне невдоволення тим, що ЄС не хоче рухатися далі. У цих країнах вважають, що після отримання безвізу і підписання Угоди про асоціацію, потрібні нові стимули для продовження реформ. Тому Україна, Грузії та Молдова просять про більше, але ЄС поки не готовий до більшого. У першу чергу, це Голландія. Її підтримує Німеччина”
Повну версію статті з коментарем Леоніда Літри читайте тут: “ЕС не уверен в Украине: почему Брюсселю не нравится План Маршалла”