Ми у медіа
Гельсінський гамбіт: чому Трамп так і не зміг поставити агенту КДБ Путіну шах і мат
17 липня 2018, 12:01
автор: Сергій Солодкий

Схоже, слова про відсутність великих очікувань від зустрічі з Володимиром Путіним для Дональда Трампа виявилися пророчими. Як би це пафосно не лунало, але його розпіарений саміт з російським президентом, а по суті це був перший повноцінний саміт президентів США і РФ з 2010 року, обернувся повним фіаско. По жодному з питань спільних позицій сторони так і не досягли. Дональд Трамп не зміг схилити агента КДБ Путіна до взаємних поступок. За словами експертів, Трамп повторює помилку багатьох своїх попередників, що починали свої президентські терміни зі спроби налагодити співпрацю з російським керівництвом. Тому, можливо, Дональду Трампу потрібні ці “граблі”.

Те, що Трамп на зустріч з Путіним поїхав непідготовленим, було видно неозброєним оком. Однак якщо американський президент вважав, що ось так наскоком він зможе домогтися реального прогресу на російському напрямку, говорить про недалекоглядність його планів і слабкості його зовнішньополітичної команди

“Власне, Трамп повторює помилку багатьох своїх попередників, які починали свої президентські терміни з спроби налагодити співпрацю з російським керівництвом. Це по-своєму переживав і Джордж Буш-молодший, і Барак Обама … Свої граблі потрібні і Дональду Трампу. Чому так відбувається? Чому демократія з великою історією і громадською пам’яттю не може кожному новому президенту передати потрібний на російському напрямку досвід? Це ключове питання в цій історії”, – сказав сайту “Сегодня” перший заступник директора Центру “Нова Європа” Сергій Солодкий.

Хоча минулий саміт в Гельсінкі, як його описали американські експерти і політики, і був жахливим, але це лише перша цеглинка на шляху вибудовування американо-російського діалогу. А наступна зустріч з Трампом, за словами Путіна, може пройти вже на полях саміту G20 в Аргентині цього листопаду.

Повну версію матеріалу читайте на сайті видання “Сегодня”

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!