Ми у медіа
Годі жартів: Україна задумала новий удар по друзях Путіна
27 вересня 2018, 11:19
автор: Сергій Солодкий

У другій половині вересня група народних депутатів подала до парламенту законопроект № 9116, що оптимізує закон України “Про санкції”. Головна мета нової ідеї — зобов’язати Кабінет міністрів вводити санкції проти Росії відразу ж після їхнього оголошення США і Великобританією. По суті, обмежувальні заходи британців і американців автоматично будуть прийняті в Україні.

Як вважають автори проекту, саме послідовна і жорстка санкційна політика міжнародних партнерів (зокрема ЄС, Великобританії, США) стала потужним інструментом протидії агресії.

Як вважає перший заступник директора центру “Нова Європа” Сергій Солодкий, проект нардепів гармонізує міжнародну протидію Росії.Таким чином, Україна зможе уникнути звинувачень у непослідовності.

“Однак те, що ідея виноситься на порядок денний, говорить лише про одне: ніхто вже не вірить, що з Росією можна домовитися. Тим часом у самому Євросоюзі почали циркулювати пропозиції про неавтоматичне продовження санкцій, багато питань викликають заяви окремих міністрів уряду Італії. У такій ситуації законопроект виглядає логічним”, — вважає міжнародник.

При цьому експерт не виключає — законопроект має символічний характер, адже Україна неспроможна самостійно впливати на економіку Росії.

“Очевидно, він має радше символічний характер, оскільки вплив обмежувальних заходів з боку ЄС і США набагато вагоміший, але якщо наша країна сама вимагає єдиної непохитною реакції Заходу на російську агресію, то нічого дивного немає в тому, щоб ми стали частиною такої реакції”, — додав Солодкий.

Повну версію матеріалу читайте на сайті “Обозреватель”

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!