Ми у медіа
Інавгурація 46-го президента США Джо Байдена: експертна дискусія на UA: Перший
20 січня 2021, 21:50
автор: Альона Гетьманчук

 

На запрошення Посольства США в Україні, Альона Гетьманчук взяла участь в експертній дискусії на UA: Перший, присвяченій інавгурації 46-го президента США Джо Байдена та майбутньому відносин України та США. Захід був організований Посольством США в Україні та America House Kyiv. З вітальним словом виступила Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіни Квін.

 

Альона Гетьманчук: “Ми вже бачимо першу спробу Україну вписатись у нову логіку США – це заміна посла України у Сполучених Штатах, Володимира Єльченка, який був абсолютно фаховим дипломатом. Мені шкода, що такий професійний дипломат більше не обійматиме цю посаду. Але у планах призначити новим послом Оксану Маркарову, колишню Міністерку фінансів, я бачу якраз першу спробу української влади і України вписатись у гендерну політику нового президента США та перепрограмуватись на демократичну адженду.

 

Звісно, від України хотілось би побачити і інші сигнали, як, скажімо, сигнал, наскільки важливою для Байдена буде боротьба з корупцією, демократія, питання цінностей. Все ж таки у нас досі заявляється, що економічна дипломатія є пріоритетом зовнішньої політики. Однак економічна дипломатія не є фокусом адміністрації Байдена і не буде.”

 

Переглянути запис ефіру можна тут.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!