Ми у медіа
Кандидатури на ключові посади в ЄС: що вони означатимуть для України?
5 липня 2019, 15:28
автор: Леонід Літра

Коментар Лео Літри для Gazeta.ua 

 

Лідери Євросоюзу на саміті в Брюсселі погодили пакет кандидатур на ключові посади в Євросоюзі. Зокрема, саміт пропонує німецьку міністерку оборони Урсулу фон дер Ляєн на посаду голови Єврокомісії.

На посаду високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки номінували виконувача обов’язків глави МЗС Іспанії Жозепа Борреля.

Кандидатуру бельгійського прем’єра Шарля Мішеля погодили на посаду президента Європейської ради. Це рішення не потребуватиме затвердження у Європарламенті.

“Раніше був Дональд Туск, який підтримував Україну на всіх рівнях. Зараз такої людини не матимемо. Всі ці призначення представляють стару Європу, і до Східної інтерес не демонструють . Є бельгієць, іспанець та німкеня, – каже міжнародний експерт центру “Нова Європа” Леонід Літра. -Це означає, що ЄС концентруватиметься на внутрішніх питаннях. Тепер за увагу до України прийдеться боротися більше, ніж раніше. Урсула фон дер Ляйєн знайома з питанням безпеки в ЄС. Через це тема України для неї може стати важливою і наша держава має шанс лишитися на повістці дня. У свіжих інтерв’ю Борреля, не було жодного слова про Україну. Було про Венесуелу, відносини Росії та США, міграційну кризу в ЄС. Але думки про східноєвропейське партнерсто не звучать”

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!