Ми у медіа
Леонід Літра: Зеленський показує, що інтеграція в ЄС і НАТО залишається на порядку денному
4 червня 2019, 17:22
автор: Леонід Літра

Перший закордонний візит президента Володимира Зеленського у Брюссель є сигналом, що інтеграція в ЄС і НАТО залишається на порядку денному України, вважає старший аналітик Центру «Нова Європа» Леонід Літра.

«Брюссель — це столиця Євросоюзу і НАТО. Я думаю, що таким чином президент Зеленський дає дуже чіткий сигнал, що європейська інтеграція та інтеграція в НАТО залишаються на порядку денному України», — сказав Літра в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Водночас аналітик вважає, що момент для візиту не надто вдалий, бо нещодавно відбулися вибори в Європарламент, і тому ті керівники ЄС, з якими зустрінеться Зеленський, ймовірно залишать свої посади.

«Насамперед йдеться про (президента Євроради — ред.) Дональда Туска та (голову Єврокомісії — ред.) Жан Клода Юнкера. Вони зустрінуться, зустрінеться Зеленський і з іншими людьми. Обговорювати будуть насамперед ті внутрішні реформи, які Україна продовжить впроваджувати. Я думаю, що це ключове питання на порядку денному цих зустрічей», — сказав він.

Літра також вважає, що для Зеленського зовнішня політика матиме менше значення, ніж для Петра Порошенка, і буде своєрідним продовженням внутрішньої політики.

Нагадаємо, Зеленський 4-5 червня здійснить візит до Брюсселя. Це його перший закордонний візит як президента України.

Також Зеленський отримав запрошення від президента США Дональда Трампа відвідати Вашингтон.

Раніше міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що Зеленський планує найближчим часом відвідати Париж.

Публікація вийшла на сайті “Громадське”.

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!