Ми у медіа
Лукашенко видає бажане за дійсне, коли веде мову про відновлення відносин з Україною — експерт
27 січня 2021, 16:08
автор: Сергій Солодкий

 

Інтерв’ю з Сергієм Солодким на “Громадському радіо”.

 

Олександр Лукашенко заявив, що готовий відновити взаємини з Україною. Про це він сказав в інтерв’ю на російському телеканалі «Росія 1». Наскільки Україні доцільно ставити питання про відновлення взаємин з Білоруссю? Розповів перший заступник директора аналітичного центру «Нова Європа» Сергій Солодкий.

 

Сергій Солодкий: Це абсолютно недоцільно. Вважаю, що Лукашенко сам не вірив у те, що говорив. Лукашенко видає бажане за дійсне, коли веде мову про відновлення відносин з Україною. Україна ніколи не приховувала того, що хотіла б мати добросусідські відносини з Білоруссю, але не все вимірюється інтересами.

Український народ уже не один раз відстоював демократичні цінності у своїй країні, виборював ці демократичні цінності на фронті на сході України, є взірцем, флагманом демократичних процесів на пострадянському просторі. Було б аморальним і неправильним, якби Україна була на стороні Лукашенка, який узурпував владу в Білорусі. Тому Україна зацікавлена в розбудові відносин з Білоруссю, білоруським народом, але точно не з окремо взятим політиком Лукашенком. Можливо, вже з його наступником чи наступницею, які прийдуть до влади.

Варто визнати, що цілком не виключений прихід до влади проросійського політика. Соціологічні опитування у Білорусі показують, що попри те, що авторитет Росії упав в очах білорусів і вони дедалі більше дивляться у сторону Заходу, Європейського Союзу, все одно Росія залишається серйозним орієнтиром. Очевидно, хто б не став президентом країни, він буде поглиблювати відносини з Росією, буде досить проросійським політиком, що навряд чи відповідає інтересам України. Ми маємо говорити про важливість демократичного процесу, чесності, відкритості виборчого процесу, який має привести до влади легітимного президента. Очевидно, що таким Лукашенко не може бути.

 

Повну програму слухайте в аудіофайлі.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!