Ми у медіа
”Мінськ пішов на шантаж”: з’ясувалася причина сварки Путіна і Лукашенка
9 грудня 2018, 15:55
автор: Сергій Солодкий

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що Росія повинна платити більше за лояльність Мінська в умовах продовження ізоляції Москви від цивілізованого світу.

Про це в коментарі OBOZREVATEL заявив перший заступник директора Центру “Нова Європа” Сергій Солодкий, додавши, що в цілому в останній суперечці президентів немає нічого дивного, Лукашенко і раніше дозволяв собі різкі вислови у бік Росії.

“Звичайно, завжди потрібно звертати увагу на контекст, очевидно, що за нинішніх обставин Лукашенко вважає, що Росія повинна платити більше за лояльність Мінська, оскільки зараз Москва не в тому положенні, щоб перебирати міжнародними партнерами. Путін, незважаючи на контакти зі світовими лідерами, опинився в однозначній ізоляції, особливо на тлі останньої агресії проти України в Чорному морі”, – каже міжнародник.

За його словами, білоруський президент відчув той момент, коли він може дозволити подібні заяви щодо Путіна.

“Це такий м’який шантаж, Лукашенко сказав про свої претензії, а потім відразу відступив назад і вибачився за те, що сказав. У минулому між Росією і Білоруссю були набагато гостріші моменти, а зараз я нічого подібного не бачу”, – сказав він.

Солодкий пояснює, що зв’язки між двома державами ніколи не були дружніми, особливо останнім часом, коли постійно йдуть чутки про бажання Путіна змістити Лукашенка з його поста, але Білорусь буде продовжувати мовчати.

“Союзна держава, про яку так багато говорив Лукашенко, яку досі намагається побудувати Путін, не відбулася. Митний простір, єдиний економічний простір, в який втягують Україну, тріщить по швах. Переваги від цього всього отримує тільки Росія, а інші партнери в кращому випадку можуть дозволити собі подібне загравання, шантаж, легку критику з подальшим вибаченням”, – вважає міжнародник.

“Що ми побачимо далі? Росія буде закручувати гайки, далі посилювати тиск на Білорусь, далі буде намагатися звузити поле маневру Лукашенка і робити його більш лояльним. Лукашенко і далі намагатиметься розширити маневри, далі буде намагатися виторгувати собі якісь дивіденди за те, що він буде йти на компроміс щодо звуження своїх маневрів, у тому числі і в політиці між Заходом”, – додав він.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!