Ми у медіа
”Мінськ” після Захарченка: чи атакує Росія
7 вересня 2018, 13:26
автор: Сергій Солодкий

Оцінюючи роль першого Мінського договору у врегулюванні війни на Донбасі, перший заступник директора Центру “Нова Європа” Сергій Солодкий зазначив, що угода припинила активні бойові дії, але вирішити проблему російської окупації все ж таки не змогла.

“Якщо оцінювати з точки зору їхньої основної мети – повернення територіальній цілісності України, то її не було досягнуто. З точки зору інструменту зменшення інтенсивності бойових зіткнень, то тут є прогрес. Бої хоч і продовжилися, але їхня інтенсивність зменшилася. Однозначної відповіді дати не можна. Ці документи і сам Мінський процес дає можливість тиснути на Росію, щоб конфлікт не переріс у повномасштабну агресію”, – пояснив “Обощревателю” міжнародник.

При цьому відхід від справ одного з лідерів “ЛДНР” по суті не повинен спровокувати зрив домовленостей. Щоправда, через фактичне курирування так званих республік Москва може скористатися приводом і все ж вийти з “Мінська”.

“Поки учасники говорили про призупинення Мінських угод, будемо вважати, що вони залишилися на порядку денному. Зміна режиму на окупованих територіях не є чимось новим, адже раніше Ігора Плотницького (колишній глава “ЛНР”. – Ред.) усунули від керівництва і зараз про його життя нічого не чути. На домовленості посилаються багато міжнародних партнерів, зокрема Україна і Росія. Можна припустити, смерть Захарченка не вплине на сам процес. Зрештою Росія не звертала увагу на позиції ватажків окупованих територій, коли не виконувала зобов’язання”, – сказав Солодкий.

Повну версію матеріалу читайте на сайті видання “Обозреватель” 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!